شریعتمداری در گفت و گو با ایرنا؛

خوزستان قهرمان، سه شنبه میزبان رییس جمهوری

دولت,سفر,خوزستان

تهران-ایرنا- معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: مردم قهرمان استان خوزستان سه شنبه هفته جاری به مدت سه روز میزبان حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری خواهند بود.

محمد شریعتمداری روز شنبه در آستانه دومین سفر داخلی رییس جمهوری و در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: رییس دولت یازدهم را در این سفر شماری از معاونان و مشاوران بر اساس نیاز و تعدادی از وزیران و روسای سازمان های ذیربط با توجه به توانایی ها و مشکلات این خطه همراهی می کنند.**بوشهر، نخستین منزلگاه کاروان تدبیر و امید

وی یادآور شد: کاروان تدبیر و امید نهم آذرماه در نخستین منزلگاه خود برای ادای احترام رییس جمهوری به حادثه دیدگان زلزله برازجان در استان بوشهر توقف کرد و برای بازدید از یکی از مهم ترین مناطق گازی و نفتی جهان در عسلویه حضور یافت.

معاون اجرایی رییس جمهوری ادامه داد: خوزستان این هفته نیز دومین منزلگاه رییس جمهوری در ادامه مسیر سفرهای داخلی خواهد بود.

شریعتمداری با یادآوری برنامه های رییس جمهوری در دومین سفر داخلی اظهار داشت: کاروان تدبیر و امید از مرکز استان و تعدادی از شهرستان ها در این سفر دیدار می کند.

وی، دیدار با مقامات و مسوولان استانی، مردم شهرستان های مختلف، فرهیختگان حوزه و دانشگاه را از دیگر برنامه های دومین منزلگاه کاروان تدبیر و امید ذکر کرد.

معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین گفت: دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، کارآفرینان، بانوان و جوانان، سران عشایر عرب و اقوام از دیگر برنامه های سفر به استان خوزستان است.

شریعتمداری ادامه داد: رییس قوه مجریه در مراکز عمومی نیز سخنرانی و رودرو نیز با مردم دیدار خواهد کرد.

وی، شرکت در جلسات شورای اداری و برنامه ریزی استان با حضور وزیران و همراهان رییس جمهوری را از دیگر برنامه های سفر به خوزستان عنوان کرد و اظهارداشت: بررسی مسایل مهم این استان و اخذ تصمیمات نهایی نیز در برنامه رییس جمهوری قرار دارد.**وعده غیرقابل اجرا به مردم نمی دهیم/ به جای مسوولان استانی تصمیم نمی گیریم

وی تاکید کرد که کاروان تدبیر و امید در مناطق کشور به جای مسوولان محلی تصمیم نمی گیرد و برای تقویت جایگاه، توان و اختیارات خدمتگزاران مردم در استان ها تلاش می کند.

شریعتمداری همچنین تصریح کرد: کاروان تدبیر و امید، چهارچوب برنامه های آمایش سرزمین و قوانین برنامه و بودجه را مراعات و وعده غیرقابل اجرا به مردم نمی دهد.

وی با بیان این که دولت در این سفر ضمن دیدار با رادمردان و زنان خوزستانی در صحنه توسعه ملی و مرزبان سلحشور مرزهای پرافتخار، گفت: دولت در این سفر از نزدیک در جریان ضعف ها، قوت ها، محدودیت ها، مقدورات، تلاش های خدمتگزاران ملت، بیم ها و امیدها، فرصت ها و تهدیدهای منطقه ای قرار می گیرد.

معاون اجرایی رییس جمهوری خاطر نشان کرد: دولت یازدهم همچنین در جهت تقویت یکپارچگی صفوف متراکم و به هم پیوسته ملت قهرمان ایران و همبستگی بیشتر ملی، برادری و اخوت اسلامی و تقویت روابط اقوام و مذاهب خواهد کوشید.

شریعتمداری ادامه داد: حفظ عزت و کرامت انسانی و جلوگیری از هر اقدامی که موجب تخطی از پاسداری از این ودیعه بزرگ الهی (عزت و کرامت) را فراهم کند در راس برنامه های کاروان تدبیر و امید است.

دکتر روحانی بعد از حادثه زلزله استان بوشهر، روز نهم آذر ماه (دو روز بعد از وقوع زلزله) در مناطق زلزله زده این استان جنوبی کشور حضور یافت و ضمن دلجویی از مردم منطقه، دستورهای لازم را برای رسیدگی هرچه سریع تر به زلزله زدگان و بازسازی منطقه به دستگاه های مربوطه صادر کرد.

روحانی در جریان سفر یک روزه خود به استان بوشهر، همچنین از فازهای جنوبی پارس جنوبی در منطقه عسلویه بازدید کرد.

سیام**9012**1336
کد N53549