کشته شدن 500 تن در درگیریهای گروههای تروریستی در سوریه

ترکیه,سوریه

آنکارا - ایرنا - منابع خبری ترکیه روز شنبه از تشدید درگیری ها بین گروههای تروریستی در سوریه و کشته شدن 500 نفر در این درگیری ها و ورود بیش از یکهزار نفر از آنان به این کشور خبر دادند.

بر اساس گزارش این منابع خبری، ادامه خشونت و در گیری در سوریه بین گروههای تروریستی و تکفیری در یک هفته گذشته بیش از 500 نفر از جمله شماری از غیر نظامیان کشته شدند.

بر این اساس، درگیری میان گروه تروریستی به اصطلاح ارتش آزاد سوریه و نیروهای تکفیری داعش همچنان ادامه دارد و تاکنون 500 نفر در این درگیری ها کشته شده اند.

این منابع خبری مدعی شدند که نیروهای وابسته به گروه اول در شهرهای حلب و ادلب بعد از درگیری های شدید به پیشروی به مرکز شهر کرده اند و در رقه نیز درگیری های شدید با سلاح های سنگین ادامه دارد.

خبرگزاری دوغان ترکیه روز گذشته اعلام کرد که یکهزار نفر از تروریست های مستقر در سوریه در پی افزایش درگیری ها داخلی به ترکیه فرار کردند.

بر اساس این گزارش، در پی افزایش درگیری ها بین نیروهای سلفی داعش و دیگر گروه های تروریستی در شمال سوریه ، بیش از یکهزار نفر از تروریست ها از طریق شهر مرزی آکچاقله وارد ترکیه شدند.

به گزارش خبرگزاری دوغان ، فراریان به یک اردوگاه پناهندگان در ترکیه منتقل شده اند.

براساس این گزارش ، مدارس شهرستان ˈآکچاقلعه ˈ در استان ˈشانلی اورفاˈی ترکیه در نزدیکی مرز سوریه نیز به علت تشدید درگیری های داخلی بین گروههای تروریستی ، پیش از این تعطیل شده بود .

این مدارس به علت تشدید درگیری ها بین گروه های تروریستی در سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه تعطیل اعلام شد.

مقامات دولتی ترکیه در پی تشدید درگیری ها در شهر ˈتل ابیاضˈ در نقطه مقابل مرز ˈآکچاقلعهˈ ، این گذرگاه مرزی را بستند .

منابع خبری ترکیه به زمان بازگشایی احتمالی این مرز که از فعال ترین مرزها بین ترکیه و سوریه است و در استان ˈشانلی عرفاˈ قرار دارد اشاره ای نکردند.

خاورم ** 230**1010
کد N53409