هشدار حقوق بشری‌ها در مورد نقض حقوق پناهندگان توسط رژیم صهیونیستی

حقوق بشر,اسراييل,سازمان ملل متحد

دفتر امور پناهندگان سازمان ملل هشدار داد که اسرائیل با نقض حقوق پناهجویان، قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رژیم غاصب صهیونیستی اخیرا قانون مبارزه با ورود اتباع خارجی را به گونه‌ای اصلاح کرده است که به مقامات اجازه می‌دهد پناهندگان را بدون محاکمه و تا زمان استردادشان به کشور مبدا در مناطق بیابانی در حبس نگهدارند که به آن «زندان باز» می‌گویند.

کمیسیونر عالی امور پندهندگان سازمان ملل به ویژه در خصوص این اصلاحیه اخیر اسرائیل ابراز نگرانی کرد و گفت مقامات اسرائیلی با این کار حقوق بین‌الملل را زیرپا می‌گذارند.

سخنگوی دفتر امور پناهندگان سازمان ملل در ژنو به خبرنگاران گفت: از زمانی که دولت افرادی را که نمی‌توانند به دلیل قانون عدم اجبار به کشورهایشان باز گردانند در صحرای نقب اسکان می‌دهد این نگرانی وجود دارد که این کار به یک بازداشت نامحدود تبدیل خواهد شد که در آن هیچ امکانی برای آزادی نیز وجود ندارد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، کسانی که در این مرکز واقع در صحرای نقب اسکان داده شده‌اند اجازه رفت و آمد ندارند و سه بار در روز باید حضور خود را به مسئولان اعلام کنند. همچنین قوانین بسیار سختی نیز بر این مرکز حکم‌فرماست.

دفتر امور پناهندگان اعلام کرد: اسرائیل باید طبق استانداردهای بین‌المللی پناهندگان و قوانین حقوق بشر با پناهندگان که اغلب از آفریقا به اراضی اشغالی پناه می‌آورند برخورد کند. این در حالی است که قوانین اسرائیل اجازه می‌دهد تا پناهندگان در صورت ورود به مرزهای اراضی اشغالی تا یک سال در بازداشت باشند که این مدت می‌تواند ادامه پیدا کند.

عدم رسیدگی مقامات رژیم صهیونیستی به وضعیت پناهندگان آفریقایی سبب شد تا آنها طی هفته گذشته چندین بار دست به اعتراض بزنند و تغییر و اصلاح قوانین را طبق استانداردهای بین‌المللی خواستار شوند.

انتهای پیام

کد N53277