آیت‌الله نوری‌همدانی:

انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,امام زمان عج

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی با بیان این‌که «انقلاب اسلامی بر پایه دین و اعتقاد شکل گرفته است» گفت: این انقلاب، زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی با بیان این‌که «انقلاب اسلامی بر پایه دین و اعتقاد شکل گرفته است» گفت: این انقلاب، زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با فرماندهان و مدیران سپاه انصار تهران با گرامیداشت امامت حضرت ولی عصر(عج) به نقش مهم ولایت اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین تفاوت میان اهل تسنن و شیعیان مساله امامت و ولایت است.

این مرجع تقلید، گفت: اهل تسنن معتقدند که پیامبر اسلام(ص) پس از خود جانشینی را تعیین نکرد اما شیعیان با دلایلی مطابق با قرآن، اعتقاد و عقل بر این باور هستند که ایشان به تعیین جانشین بعد از خود اقدام کرد.

وی با ذکر برخی از دلایل مبنی بر انتخاب جانشین پیامبر(ص) گفت: پیامبر(ص) هیچ گاه امت خود و مسلمانان را بعد از خود رها نکرد و بر این اساس معتقدیم که پیامبر(ص) برای خود جانشین و وصی تعیین کرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: مساله امامت دارای اهمیت فراوانی است تا جایی که انقلاب اسلامی با اعتقاد به خداباوری، امامت و معاد به وجود آمد در حالی که بسیاری از انقلاب‌های جهان با نگاهی مادی تشکیل شد.

این استاد برجسته حوزه با بیان این‌که « انقلاب اسلامی بر پایه دین و اعتقاد شکل گرفته است» افزود: این انقلاب، زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و مردم مومن ایران حاضرند برای چنین انقلابی خون خود را اهدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم انقلاب و امامت و اعتقادات دینی را به جهان معرفی کنیم باید معرفتی کامل نسبت به امامت داشته باشیم و فراموش نکنیم که انقلاب برخاسته از اعتقادات دینی است و اگر اعتقادی وجود نداشت کسی در راه انقلاب شهید نمی‌شد.

وی با اشاره به تلاش‌های امام خمینی(ره) در جهت نابود ساختن طاغوت و رژیم شاهنشاهی تصریح کرد: در اسلام نظام شاهنشاهی جایگاهی ندارد و در این زمینه امام خمینی(ره) تلاش فراوانی در جهت نابودی رژیم شاهنشاهی انجام داد و انقلاب را به پیروزی رساند.

وی در پایان، گفت: طبق روایات دینی، زمین هیچ گاه از وجود رهبر و امام خالی نمی‌شود و امام آخرین فردی خواهد بود که از دنیا می‌رود و حتی اگر دو نفر در زمین وجود داشته باشند.

انتهای پیام

کد N53101