معاون اجرایی رئیس جمهور:

ماهواره «شریف‌ست» به دلیل نقص فنی پرتاب نشد

ماهواره شریف‌ست, محمد شریعتمداری

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: ماهواره تدبیر، ماهواره شریف ست و ماهواره فجر همه در مرحله نهایی و آماده پرتاب هستند که به ترتیب و در زمان اتمام تست‌های فنی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

به گزارش آفتاب به نقل از فارس، محمد شریعتمداری معاونت اجرایی رییس جمهور در واکنش به برخی اخبار درباره علت توقف پرتاب ماهواره «شریف ست» ضمن انتقاد از درج اینگونه اخبار، اظهار کرد: برنامه سیاسی‌سازی برخی  دوستان نه چندان دلسوز ه معلوم نیست با چه انگیزه ای صورت می پذیرد.
وی افزود: تلاش‌های علمی و فعالیت‌های پژوهشی دانشمندان عزیز کشور ما، در سازمان‌های مهم پیشتاز علم و تکنولوژی کشور خصوصاً دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی مهمی که در طراز بین‌المللی افتخار آفرینی کرده و می‌کنند، از سرمایه‌های قیمتی و با ارزش کشورمان و حاصل عمر و تاریخ یک ملت است.
 معاونت اجرایی رییس جمهور تصریح کرد:  از نظر اینجانب این مقوله  هیچ ربطی اختصاصی و انحصاری به دولت‌ها و یا شخص خاصی نداشته و ندارند و حب و بغض هر چند سیاسی‌کارانه به فرض موجود، در هیچ دوره‌ای نتوانسته و نمی‌تواند این سرمایه‌های با ارزش را کم اهمیت پندارد یا کوچک بشمارد.
شریعتمداری تاکید کرد: اینجانب به عنوان معاون اجرایی رییس جمهور و عضو دولت تدبیر و امید، خود را حامی و قدردان عالمان، دانشمندان و دانش پژوهان ارجمندی می‌دانیم که حاصل تلاش علمی آنها، تولیدات با ارزشی نظیر ماهواره شریف ست است و هرگونه تأخیر در پرتاب این ماهواره و ماهواره های مشابه، صرفاً به دلایل فنی و هماهنگی های سیاسی و امنیتی ضرورتی برای انجام چنین اقداماتی است که کاملاً در این حرفه طبیعی است.
وی اظهار کرد: به لطف الهی ماهواره تدبیر، ماهواره شریف ست و ماهواره فجر همه در مرحله نهایی و آماده پرتاب هستند که به ترتیب و متناسباً با زمان اتمام تست‌های فنی و نیز با توجه به محدودیت‌های طبیعی پرتاب، به موقع مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.
معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان گفت: بدیهی است روسای محترم دانشگاه‌ها صرف‌نظر از اینکه در چه زمانی و توسط چه دولتی منصوب و دارای چه تفکر سیاسی باشند، همواره و خصوصاً در ایامی که در مسئولیت پر افتخار ریاست دانشگاه‌های کشور مشغولند نزد همه مردم و خادمان آنها از جمله مسئولان معاونت اجرایی رییس جمهور دارای ارج و احترام بوده و ساحت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله در مسئولیت‌های خطیر دولت تدبیر و امید منزه از این حب و بغض‌ها است.
کد N52749