فیاضی: در شرایط حساس فعلی نباید در جهت حذف یکدیگر کار کنیم

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه باید اختلافات را در مسائل جزئی کنار گذاشت، گفت: در شرایط فعلی پرهیز از واگرایی و اختلافات یک اصل انکارناپذیر است که همه مسئولان باید به طور جد به آن بپردازند.

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت قیام 19 دی، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود تکیه بر توانایی‌های داخلی و استفاده از استعدادهای جوانان داشتند و تاکید ایشان بیشتر از آن رو بود که به خارج چشم دوخته نشود لذا ما باید توجه کنیم که غفلت از توانایی‌های داخلی خسارتی را در داخل کشور ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه غفلت از نیروهای جوان و بانشاط در کشور ممکن است کشمکش داخلی ایجاد کند و ما نیز به خارج توجه کنیم، گفت: شرایط کشور در بعضی مواقع اقتضاء می‌کند که وحدت و همگرایی بیشتر شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: البته همیشه وحدت و همگرایی عنصر اصلی برای استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران و تامین منافع مردم است اما در شرایط خاصی مثل شرایطی که امروز در آن قرار داریم به طور طبیعی حفظ وحدت و همگرایی و همین‌طور پرهیز از واگرایی و اختلافات یک اصل انکارناپذیر است که همگان از جمله سران قوا و شخصیت‌های دلسوز در نظام نیز به طور جد باید به آن بپردازند و آن را در دستور کار خود قرار دهند.

فیاضی در ادامه درباره اینکه آیا اختلافات جناح‌های مختلف در کشور در راستای استفاده از توان داخلی است یا بیشتر به کوبیدن طرف مقابل می‌انجامد، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند و ما در شرایط فعلی کاملا به این نتیجه رسیده‌ایم که دشمن در فکر مبارزه و مقابله با اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی است لذا در این شرایط باید واقعا اختلافات را کنار گذاشت.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون باید ضمن کنار گذاشتن اختلافات در جهت تقویت انگاره‌های اسلامی و انقلابی کار کرد، گفت: نباید در جهت حذف یکدیگر کار کنیم و بدانیم که تقویت انگاره‌های اسلامی و انقلابی به عنوان وظیفه‌ای است که بر گردن همه گروه‌ها است چه در بدنه اجرایی و چه در قانونگذاری و قوه قضاییه، همه باید در این زمینه کمک کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد یکی از اصولی است که مورد میثاق همه مسئولان در کشور است، چه در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و چه در سایر بخش‌ها که مصادیق آن هم مشاهده می‌شود، اینها از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد و هم خود و حواس‌مان را متوجه این بخش کنیم و سعی کنیم اختلافات را در خصوص مسائل جزئی کنار بگذاریم.

انتهای پیام

کد N52455