مجازات بیش از 182 هزار مقام فاسد چین در سال 2013

حزب حاکم کمونیست چین سال گذشته میلادی در کمپین خبرساز مبارزه با فساد خود بیش از 182 هزار مقام را مجازات کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "هوآنگ شوشیان"، معاون رئیس "کمیسیون مرکزی حزب حاکم برای بازرسی نظم و انضباط" در کنفرانسی گفت: مقام‌های مبارزه با فساد و اختلاس سراسر کشور سال گذشته میلادی بیش از 1.95 میلیون اتهام در زمینه فساد دریافت و با تحقیق درباره 172 هزار و 532 پرونده موافقت کردند.

وی افزود: در نتیجه این تحقیقات 182 هزار و 38 مقام مورد مجازات تنبیهی قرار گرفتند که می‌توان آنها را از یک اخطار تا اخراج از حزب کمونیست یا بدتر طبقه‌بندی کرد. مقام‌های انضباطی در هر سطحی مجازات تمامی این مقام‌های فساد را تایید کردند.

شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین از زمان روز کار آمدنش اقدامات جدی و سرسختی را علیه فساد مالی و اختلاس انجام داده و هشدار می‌دهد که فساد می‌تواند حزب کمونیست را از بین ببرد.

اختلاس و فساد مالی باعث خشم و عصبانیت شدی و گسترده مردم چین شده و شی جینپینگ متعهد شده تا مقام‌های عالی رتبه و دون پایه را برای حفظ شفافیت این سازمان سرکوب کند به طور همزمان وی اقداماتی از جمله محدود کردن ضیافت‌ها و هدیه دادن را پیش گرفت.

از نوامبر سال گذشته تاکنون دستکم 19 مقام در سطح معاون وزیر یا بالاتر از جمله جیانگ جیمین، رئیس دیده‌بان دارایی‌های دولتی و لی دانگشنگ، معاون وزیر امنیت عمومی از سمت‌های خود اخراج شده‌اند.

اما منتقدان می‌گویند، هنوز هیچ اقدام دقیق و نظام‌مندی برای مهار اختلاس رایج صورت نگرفته است.

انتهای پیام

کد N52303