عریقات: شهرک‌سازی‌ها پیام نتانیاهو به کری است تا به منطقه باز نگردد

فلسطين,نتانياهو,جان كري

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در روند صلح با رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تصمیم تل‌آویو برای ساخت شهرک‌های جدید پیامی از بنیامین نتانیاهو به جای کری است تا دیگر برای تحقق صلح به منطقه نیاید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به تصمیم دولت رژیم صهیونیستی جهت ساخت 1800 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و قدس شرقی گفت: تصمیم اسرائیل برای شهرک‌سازی‌های جدید پیامی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا است تا به منطقه باز نگردد و تلاش‌هایش را در زمینه مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین به کار نبندد.

وی خاطرنشان کرد: هر چقدر که جان کری تلاش‌های بیشتری را به کار می‌بند و تصمیم می‌گیرد به منطقه بازگردد، نتانیاهو نیز بیشتر عزم خود را برای نابود کردن روند صلح جزم می‌کند.

این مقام فلسطینی با بیان اینکه نتانیاهو ضربه محکمی به تلاش‌های کری و تحقق صلح وارد می‌کند، افزود: نخست‌وزیر اسرائیل علیه قوانین بین‌المللی جنگ به راه انداخته و زمان برای محاکمه اسرائیل به دلیل جنایت‌هایش فرا رسیده است.

پیشتر سازمان اسرائیلی "بتسلیم" که مخالف شهرک‌سازی‌ها است،‌ اعلام کرد که تل‌آویو در صدد ساخت بیش از 1000 واحد مسکونی جدید در قدس شرقی و بیش از 800 واحد در کرانه باختری است.

انتهای پیام

کد N52032