گزارش بی‌بی‌سی از تبعات رسوایی جنسی اولاند

واحد مرکزی خبر نوشت:

افشای ماجرای رابطه غیراخلاقی رئیس جمهور فرانسه سبب پیچیده شدن کار برای اولاند می شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، مجله کلوزر فرانسه در مقاله ای جزییات رابطه ای را فاش کرد که گفته می شود به ارتباط جنسی فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه با ژولی گایه هنرپیشه فرانسوی مربوط است. در مجله هفت صفحه ای به همراه تصاویری مستند، روابط این دو نفر فاش شده است.
رئیس جمهور فرانسه این گزارش را انکار نکرده اما گفته است این کار ، اقدامی بسیار نکوهیده در نقض حریم شخصی افراد بوده است. مسئولان مجله کلوزر اعلام کرده اند مطلب منتشر شده را از پایگا اینترنتی خود برخواهند داشت. فرانسوا اولاند نیز اعلام کرده است احتمالا علیه این مجله اقدام قانونی می کند. به هرحال، افشای رابطه پنهانی رئیس جمهور پنجاه و نه فرانسه با این هنرپیشه معروف، چالشهای جدیدی برای اولاند بوجود می آورد. هنرپیشه مذکور که تاکنون در بیش از پنجاه فیلم حضور داشته است دو فرزند دارد.

افشای این مطلب در شرایط زمانی دشواری برای فرانسوا اولاند رخ می دهد. میزان محبوبیت اولاند به پایین ترین سطح در مقایسه با روسای جمهور اخیر فرانسه رسیده است. اخیرا چندین تظاهرات نیز در اعتراض به افزایش مالیاتها در فرانسه برپاشده است. یکی دیگر از چالشهای پیش روی اولاند، بیکاری فزاینده در فرانسه است.
اقتصاد فرانسه نیز در شرایط نزدیک به رکود اقتصادی قرار دارد.ترکیب همه این عوامل سبب شده است افشای این ماجرا، کار را برای اولاند بسیار دشوار کند. افکار عمومی فرانسه این سوال را خواهند پرسید که چرا در شرایطی که اقتصاد کشور دچار مشکلات جدی است، فرانسوا اولاند باید سوار موتور شود و در خیابانهای پاریس بچرخد تا به سراغ معشوقه مخفی اش برود. هفته آینده نخستین کنفرانس خبری فرانسوا اولاند در سال جدید برگزار می شود. تصور می شد اولاند بتواند از این کنفرانس خبری برای احیای حیات سیاسی خودش استفاده کند و مشکلات خودش را کاهش بدهد اما با افشای این رسوایی جدید، برگ جدیدی برای مشکلات اولاند رقم می خورد.

52261

کد N51892