سفر محرمانه خودورکوفسکی به سرزمین‌های اشغالی

سیاسی

سخنگوی غول تجاری سابق روسیه که پس از 10 سال حبس ماه گذشته میلادی آزاد شد، اعلام کرد که وی به صورت محرمانه از سوئیس به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است.

سخنگوی غول تجاری سابق روسیه که پس از 10 سال حبس ماه گذشته میلادی آزاد شد، اعلام کرد که وی به صورت محرمانه از سوئیس به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید کریکلر، سخنگوی میخائیل خودورکوفسکی، غول تجاری سابق روسیه ضمن تایید خبرها گفت: خودورکوفسکی که به همراه خانواده‌اش در سوئیس بود، سفر محرمانه کوتاهی به اسرائیل داشته است.

وی دقیقا به ماهیت سفر خودروکوفسکی اشاره‌ای نکرد، اما براساس گزارش رسانه‌ها، وی در این سفر با یکی از شرکای تجاری سابق خود دیدار کرده است.

کالکالیست، وب‌سایت اخبار تجاری رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشت، خودورکوفسکی با لئونید نوزلین، دوست و شریک خود دیدار کرده و قرار است با ولادیمیر دوبوف و میخائیل برودنو که در کمپانی نفتی "یوکوس" شریک وی بودند، دیدار کند.

نوزلین، برودنو و دوبوف در سال 2005 میلادی پس از مواجه با اتهامات فساد و تقلب در روسیه به اسرائیل فرار کردند.

کریکلر اعلام نکرد که خودورکوفسکی چه زمانی قرار است تا به سوئیس بازگردد. خودورکوفسکی 50 ساله پس از آنکه 20 دسامبر سال گذشته میلادی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مورد عفو قرار گرفت، به آلمان رفت اما در چند روز گذشته توانست ویزای سه ماهه سوئیس را دریافت کند.

وی در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیون سوئیس گفت: من به همراه همسرم به سوئیس آمده‌ایم تا دوقلوهایمان را به مدرسه برگردانیم.

به گفته رسانه‌های سوئیس همسر و دو پسر وی در غرب سوئیس زندگی می‌کنند.

یکی از معاون‌های خودروکفسکی گفت: این غول تجاری سابق روسیه هنوز برنامه‌ای درباره سکونت دائم در سوئیس یا کشور دیگری ندارد.

حامیان خودورکفسکی می‌گویند، پوتین با زندانی کردن وی به خاطر حمایت مالی از مخالفان و انتقاد صریح از رهبر روسیه از خودورکوفسکی انتقام گرفت.

انتهای پیام

کد N51797