کارکنان متروی لندن دو اعتصاب 48 ساعته برگزار می کنند

انگلیس,متروی لندن,اعتصاب

لندن – ایرنا – کارکنان متروی لندن در اعتراض به تعدیل نیرو و شرایط دشوار کاری ماه آینده دو اعتصاب 48 ساعته را در فاصله زمانی کمتر از یک هفته برگزار خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، اتحادیه صنفی کارکنان بخش حمل و نقل انگلیس (آر. ام. تی.) که اکثر کارکنان شرکت متروی لندن را نمایندگی می کند، جمعه شب اعلام کرد که کارکنان متروی لندن به ترتیب در روزهای چهارم و پنجم فوریه (15 و 16 بهمن) و 11 و 12 فوریه (22 و 23 بهمن) دست از کار خواهند کشید.

بر اساس نتایج رای گیری داخلی از کارکنان متروی لندن، اکثر آنان از برگزاری اعتصاب حمایت کرده اند.

ˈباب کراوˈ دبیرکل اتحادیه ˈآر ام تیˈ گفت: در جریان این رای گیری بیش از سه هزار و 350 نفر از کارکنان متروی لندن شرکت کردند و 77 درصد آنان از برگزاری اعتصاب سراسری حمایت نمودند.

سازمان حمل و نقل لندن و شرکت مترو برای صرفه جویی در هزینه ها تصمیم گرفته اند که همه دفاتر فروش بلیت را در ایستگاه های مترو ببندند و به جای آنها فقط از ماشین های مخصوص برای فروش بلیت استفاده کنند.

اتحادیه ˈآر ام تیˈ می گوید این تصمیم مدیران شرکت مترو، باعث بیکاری بیش از 750 نفر از کارکنان مترو خواهد شد، اما مقامات شرکت تاکید دارند که قصد اخراج اجباری کارکنان را ندارند و کسانی که انعطاف پذیرباشند و بتوانند در بخش های دیگر کار کنند، می توانند به همکاری خود با شرکت مترو ادامه دهند.

شرکت متروی لندن در سال مالی 2014/2013 حدود 78 میلیون پوند کسری بودجه دارد و به دنبال این است که با تعطیلی دفاتر فروش بلیت و تعدیل نیرو، حدود 50 میلیون پوند صرفه جویی کند.

اروپام**345
کد N51516