حبیب الله بیطرف در یزد:

طرح نظارت بر مذاکرات هسته‌ای در تقابل با توافقنامه ژنو است

سیاست داخلی,یزد,حبیب الله بیطرف

وی درباره توسعه کشور توضیح داد که با توجه به کاهش درآمدهای دولت نمی‌توان و نباید انتظار داشت دولت محور توسعه ملی باشد. بلکه جذب و جلب سرمایه‌های اجتماعی و ملی برای تحرک بخشیدن به بخش "اقتصاد آسیب دیده" ضروری است.

ایلنا-یزد: حبیب الله بیطرف گفت: طرح نظارت بر مذاکرات هسته‌ای در تقابل با توافقنامه ژنو است.

به گزارش ایلنا از یزد، وزیر نیروی دولت سید محمد خاتمی صبح امروز جمعه ۲۰ دیماه ۱۳۹۲ در جمع ۸۰ تن از فعالان سیاسی اصلاح طلب و مسئولان دولت تدبیر و امید در استان، به تحلیل شرایط کشور پس از انتخابات ۱۳۹۲ پرداخت و گفت: توافق ژنو توفیق بزرگی برای دولت روحانی بشمار می‌آید اگرچه این توافق برای نیروهای تندرو خوشایند نیست.

وی دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید را بازسازی عرصه سیاست خارجی، رفع تنش‌ها و اصلاح تصویر واقعی از انقلاب پس از تندروی‌های دولت گذشته عنوان کرد.

وی بیان داشت: دولت روحانی فرصت مبارکی است که می‌تواند دیدگاه‌های جهانی را نسبت به انقلاب و کشور اصلاح نماید.

بیطرف با اشاره به سوء مدیریت‌ها در حوزه وزارت نیرو و عدم کارایی شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو اظهار داشت: در صورتی که تدابیر لازم اتخاذ نشود ممکن است در سال ۹۴ با خاموشی در سطح کشور مواجه شویم.

این فعال سیاسی، امضاء توافقنامه ژنو را موفقیتی بزرگ برای دولت دانست و گفت: متاسفانه جریان تندرو با ارائه طرح‌هایی مانند غنی سازی ۶۰ درصد و یا نظارت بر مذاکرات در جهت مقابله با این توافق گام بر می‌دارد.

وی تاکید کرد: اقدامات این چنینی بدون هماهنگی با دولت و وزارت خارجه است.

استاندار اسبق یزد تلاش گسترده دولت بری کنترل تورم را از اقدامات لازم در سطح کشور عنوان کرد و گفت: برخی از اقتصاددانان ایجاد رونق اقتصادی را در این شرایط بر کنترل تورم ترجیح می‌دهند.

این عضو برجسته دانشجویان پیرو خط امام، استقرار دولت روحانی را از مواهب الهی دانست که موجب شد تا از استمرار تندروی‌ها و تصمیمات شتاب زده در کشور جلوگیری شود.

بیطرف در ادامه سخنان خود گفت: مکتب اسلام، مکتبی تحول آفرین است و روایات و احادیث بزرگان دینی بخوبی می‌تواند پشتوانه تحول آفرینی و رویکرد توسعه گرای کشور باشد.

وی درباره توسعه کشور توضیح داد که با توجه به کاهش درآمدهای دولت نمی‌توان و نباید انتظار داشت دولت محور توسعه ملی باشد. بلکه جذب و جلب سرمایه‌های اجتماعی و ملی برای تحرک بخشیدن به بخش "اقتصاد آسیب دیده" ضروری است.

استاندار اسبق یزد همچنین به بحث‌های انتقال آب به یزد اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی در این خصوص کمبود منابع مالی برای اجرای این طرح هاست.

وی اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس برای مصرف حوزه صنعت و معدن را امکان پذیر دانست و گفت: این امر می‌تواند با مشارکت شرکت‌های معدنی بزرگ یزد و کرمان انجام شود اگرچه که این طرح برای حوزه کشاورزی و شرب اقتصادی نیست.

حبیب الله بیطرف در پایان سخنان خود وجود نخبگان علمی ایرانی و یزدی در کشورهای غربی را از افتخارات کشور عنوان و تصریح کرد: پروژه توسعه استان می‌تواند از سوی شخصیت‌های یزدی مقیم تهران که سوابق اجرایی و علمی زیادی دارند، پشتیبانی شود و این مهم نیازمند مساعدت استاندار محترم یزد است.

این مراسم در دفتر مرکزی موسسه خیریه فرهنگی جوادالائمه «ع» برگزار شد و 4 معاون استاندار یزد در آن حضور داشتند.

کد N50963