پیشنهاد یک نماینده اصولگرا به رییس مجلس

تیم ویژه‌ای برای برخورد با ویژه‌خواران اقتصادی از سوی مجلس تشکیل شود

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس پیشنهاد کرد رییس قوه مقننه هم می‌تواند برای برخورد با ویژه‌خواران اقتصادی تیم ویژه‌ای را تشکیل دهد که به طور جد به این موضوع بپردازد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از دستور رییس جمهور مبنی بر مبارزه با ویژه‌خواران اقتصادی گفت: اگر در این مورد دقیق، درست و با پشتکار عمل شود و در اجرای قانون سفارشی عمل نشود، حتما موفقیت‌آمیز خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید برای برخورد با ویژه‌خواران اقتصادی مردانه وارد میدان شده و کار را به درستی دنبال کرد، گفت: امروز بحث مبارزه با فساد و ویژه‌خواری یکی از عمده مشکلاتی است که باید با آن به طور ویژه و جدی برخورد کرد که شرایط استفاده آنها از فرصتی که در اختیارشان است، فراهم نشود.

این نماینده اصولگرا با بیان اینکه برخورد با ویژه‌خواران نباید به صورت شعاری باشد گفت: اگر جدی در دستور کار قرار گرفته و تمام مجریان آن را پیگیری کنند حتما موثر خواهد بود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: باید کسانی وارد میدان عمل شوند که حساب شخصی باز نکرده باشند و ویژه‌خوار نباشند و به نوعی پاکی در حین خدمت‌گذاری از سوی آنها ثابت شده باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گاهی مشاهده شده که اگر اتفاقی افتاده انعکاسی آنچنان پیدا کرده است و یا حتی مطالب به گونه‌ای دیگر بیان شده است، اما از سوی دیگر باید تلاش کنیم خلاءها و منفذهای قانونی که ممکن است مورد سوءاستفاده افراد قرار گیرد، پر شود.

جعفری با تاکید بر اینکه باید با کیاست، اراده و صلابت وارد میدان عمل شد و به کسی باج نداد، گفت: اگر تیم برخوردکننده با ویژه‌خواران اقتصادی به درستی عمل کنند، قطعا منویات رهبری نیز محقق می‌شود و این افراد دیگر نمی‌توانند از فرصتی که در اختیار دارند، استفاده کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به وظایف قوه مقننه در برخورد با اینگونه موارد اظهار کرد: از مجلس انتظار می‌رود که از نظرات کارشناسان استفاده کرده و منفعت‌ها و خلاءهای قانونی راکه احتمال سوءاستفاده وجود دارد پر کنند و مجلس نیز در جایگاه خود به این موضوع ورود کند.

وی پیشنهاد کرد: رییس قوه مقننه نیز می‌تواند تیم ویژه‌ای را متشکل از حقوقدانان، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و همین‌طور نمایندگان مجلس تشکیل داده و به طور جد به این قضیه بپردازند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس همچنین اظهار کرد: از قوه قضاییه نیز انتظار می‌رود سرعت و دقت را نیز در رسیدگی به پرونده‌ها در دستور کار خود داشته باشد و با صلابت به اجرای قانون بپردازد و مجازات‌ها به گونه‌ای باشد که بازدارنده باشند.

انتهای پیام

کد N50915