نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا

فعال سازی دیپلماسی پارلمانی دستور کار مجلس/تاثیر سفر هیات پارلمانی کانادا در روابط دو کشور

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی در دستور کار مجلس است،‌ گفت که گروه‌های دوستی و پارلمانی می‌توانند به بهبود روابط دو کشور کمک کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی در دستور کار مجلس است،‌ گفت که گروه‌های دوستی و پارلمانی می‌توانند به بهبود روابط دو کشور کمک کنند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از افزایش سفر هیات‌های پارلمانی به ایران طی چند ماه گذشته، گفت: سفر گروه پارلمانی کانادا و ایران می‌تواند در روابط دو کشور تاثیر مثبت داشته باشد.

وی گفت: فعال‌سازی ظرفیت‌ دیپلماسی پارلمانی در دستور کار مجلس است و بنا داریم از این ظرفیت در پشتیبانی از سیاست خارجی کشورمان نهایت استفاده را ببریم و این همان کمک به دولت است.

وی افزود: می‌توان از این ظرفیت در حوزه سیاست خارجی به خوبی استفاده کرد به همین دلیل مجلس فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی را در دستور کار دارد.

وی با بیان این که کشورهای مختلف برای حضور در ایران در سطح هیات‌های پارلمانی درخواست‌های متعددی را مطرح کردند،‌ گفت: نحوه سفر گروه‌های دوستی و پارلمانی به صورت نوبتی است به طوری که اکنون نوبت سفر گروه دوستی پارلمانی انگلیس، آلمان و کانادا به ایران است و آن‌ها درخواست این سفر را ارائه کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح دلیل افزایش سفرها گفت: آمریکایی‌ها قبل از توافق ژنو قفسی درست کرده بودند و همه کشورهای اروپایی را در این قفس جا داده بودند و حتی در آن را قفل کردند پس هیچ کشوری نمی‌تواند به ایران بیاید اما بعد از توافق انگار در قفس باز شد و همه مایلند به ایران بیایند و با گروه دوستی پارلمانی ما دیدارهایی داشته باشند.

نقوی حسینی در مورد سفر هیات پارلمانی کانادا به ایران گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی آن محدودیت‌های دیپلماتیک رسمی را ندارند و طبیعتا رفت و آمد گروه‌های دوستی می‌تواند به بهبود روابط کشورها کمک کند، بر همین اساس سفر گروه دوستی پارلمانی کانادا و ایران می‌تواند در روابط دو کشور تاثیر مثبت داشته باشد.

انتهای پیام

کد N50871