اکثر نمایندگان آمریکایی میلیونر هستند

تسنیم نوشت:

نتایج تازه ترین گزارش منتشر شده در آمریکا نشان می دهد بیش از نیمی از نمایندگان کنگره، میلیونرهایی هستند که میانگین درآمد آنها طی سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از یک میلیون دلار بوده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی؛ جدیدترین تحقیق انجام شده توسط یک موسسه آمریکایی حاکی از آن است که 268 نفر از 534 نماینده کنگره آمریکا میلیونر هستند و درآمدی بالغ بر یک میلیون دلار در سال دارند.بر اساس این گزارش میانگین درآمد خالص سناتورهای آمریکایی در سال 2012 میلادی به بیش از 2/7 میلیون دلار رسیده و این رقم برای اعضای کنگره به بیش از 896 هزار دلار بالغ گشته است.
ثروتمندترین عضو کنگره آمریکا "دارل ایسا" از ایالت کالیفرنیا با دارایی 464 میلیون دلار در سال 2012 میلادی بوده است. سال گذشته ثروتمندترین نماینده آمریکایی مایکل مک کول از ایالت تگزاس بود که میزان خالص دارایی و ثروت او در سال 2011 به بیش از 500 میلیون دلار رسیده بود.
این گزارش نشان می دهد که نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات آمریکا تقریبا به یک اندازه ثروتمند هستند. میانگین دارایی و ثروت نمایندگان دموکرات کنگره به بیش از 1/04 میلیون دلار رسیده و این رقم برای جمهوری خواهان نیز یک میلیون دلار بوده است. انتشار این گزارش در حالی است که نمایندگان آمریکایی برای کسب رای در انتخابات میان دوره ای بحث های زیادی را در خصوص بی عدالتی اقتصادی در این کشور مطرح کرده اند. تازه ترین نظرسنجی مؤسسه گالوپ نیز نشان می دهد که بیش از 42 درصد مردم آمریکا از هیچ یک از دو حزب سیاسی آمریکا حمایت نمی کنند و خود را افرادی مستقل می دانند.

5252

کد N50844