تاثیر مرگبار افشای‌ 1.7 میلیون سند محرمانه توسط اسنودن برای ارتش آمریکا

سیاسی

قانون‌گذاران آمریکایی روز پنجشنبه با استناد به یک گزارش محرمانه پنتاگون هشدار دادند اقدام ادوارد اسنودن در دزدی 1.7 میلیون سند محرمانه به صورت بالقوه می‌تواند نیروهای نظامی آمریکا را در سراسر جهان با خطری مرگبار مواجه کند.

قانون‌گذاران آمریکایی روز پنجشنبه با استناد به یک گزارش محرمانه پنتاگون هشدار دادند اقدام ادوارد اسنودن در دزدی 1.7 میلیون سند محرمانه به صورت بالقوه می‌تواند نیروهای نظامی آمریکا را در سراسر جهان با خطری مرگبار مواجه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه صدای روسیه، روز دوشنبه وزارت دفاع آمریکا سندی محرمانه را برای نمایندگان بلندپایه کنگره آمریکا فرستاد که در آن به بررسی تاثیرات بالقوه افشاگری‌های ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار امنیتی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا پرداخته است.

این گزارش به صورت علنی منتشر نشده است.

ژنرال مایکل فیلین، رئیس آژانس اطلاعاتی دفاعی آمریکا ظاهرا پس از آنکه مساله دزدی اسناد محرمانه توسط اسنودن افشا شد یک نیروی ضربت در پنتاگون به نام نیروی ضربت شماره دوی بازبینی اطلاعات تشکیل داد.

ظاهرا این نیروی ضربت در هماهنگی با دیگر اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا و همچنین نیروهای ارتش و فرماندهی‌های رزمی اقدامات خود را انجام داده است.

سخنگوی آژانس اطلاعاتی دفاعی آمریکا که نام خود را فاش نساخت، گفت: هدف این اقدامات ارزیابی تاثیرات بالقوه به خطر افتادن این اطلاعات و وزارت دفاع آمریکا بوده است.

به گفته این سخنگو تنها یک ارزیابی اولیه به قانونگذاران آمریکایی داده شده و این نیروی ضربت همچنان با بازبینی اطلاعات بیشتر به کار خود ادامه می‌دهد.

قانونگذاران آمریکایی هشدار دادند که اسناد مسروقه ادوارد اسنودن شامل حجم بزرگی از اطلاعات محرمانه ارتش آمریکا است.

مایک راجرز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در یک بیانیه مشترک با روپر اسپرجر، یکی از نمایندگان دموکرات اصلی این کمیته گفت: این گزارش بیشترین نگرانی‌های ما را مبنی بر اینکه اقدامات واقعی اسنودن در خیانت کردن به کشور باعث به خطر انداختن سربازان ارتش می‌شود، تعیین می‌کند.

راجرز افزود: اقدامات اسنودن احتمالا برای سربازان ما در میدان جنگ تبعات مرگبار خواهند داشت.

نمایندگان کنگره آمریکا تاکید داشتند که بسیاری از اسناد دزدیده شده از اسنودن حامی اطلاعات عملیاتی حیاتی ارتش بوده که می‌تواند در صورت افتادن به دست دشمنان آمریکا آسیب ترمیم‌ناپذیر ایجاد کند.

روپر اسپرجر نیز افزود: اسنودن به تروریست‌ها نسخه‌ای از راهکارهای کشور ما را داده است که اکنون ما از بابت ‌آن تاوان پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: ما اکنون می‌بینیم که تروریست‌ها به دلیل افشای اطلاعات شیوه‌های خود را تغییر می‌دهند و این گزارش نشان می‌دهد که آسیب‌ها به کشور و شهروندان ما ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N50661