یک نماینده سابق مجلس:وزرا به سوال نمایندگان به گونه‌ای پاسخ دهند که آنها قانع شوند

سیاسی

حجت‌الاسلام و المسلمین اکرمی با تاکید بر اینکه طرح سوال حق نمایندگان مجلس است، گفت: وزرا نیز باید به گونه‌ای به سوالات نمایندگان پاسخ دهند که نمایندگان مجلس قانع شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اکرمی با تاکید بر اینکه طرح سوال حق نمایندگان مجلس است، گفت: وزرا نیز باید به گونه‌ای به سوالات نمایندگان پاسخ دهند که نمایندگان مجلس قانع شوند.

این فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود از ارائه کارت زرد به سومین وزیر کابینه از سوی مجلس در حالیکه کمتر از پنج ماه از فعالیت دولت می‌گذرد، گفت: من سوال و جواب آقای جنتی و نمایندگان مجلس را نشنیدم، ولی آنچه که می‌دانم این است که مجلس نسبت به امور فرهنگی کشور حساس است و نگاه ظریف و دقیقی در این ارتباط دارد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به نظر می‌آید که آقای جنتی به این موضوع آنچنان که لازم است، بها نداده است بنابراین نمایندگان سوال در این ارتباط مطرح کردند و از طرف دیگر از جواب آقای جنتی قانع نشده و به او کارت زرد دادند.

وی با بیان این‌که آقای جنتی نسبت به مسائل فرهنگی نگاه بازی دارند و این مورد قبول نمایندگان نیست، گفت: در واقع نمایندگان معتقدند که دولت باید به مسائل فرهنگی اهتمام بیشتری داشته باشد؛ چرا که این مسائل حساس است.

اکرمی با بیان این‌که وزرا باید به سوال نمایندگان به گونه‌ای پاسخ دهند که نمایندگان قانع شوند، تصریح کرد: این طرح سوال‌ها ضربه‌ای به تعامل دولت و مجلس وارد نمی‌کند؛ چرا که سوال حق نمایندگان است و وزیر باید پاسخ دهد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: اگر طرح سوال و یا اشکالی از سوی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد که درست و منطقی است باید وزیر آن را بپذیرد و قول بدهد که آن را برطرف کند. برای نمونه در موقعی که بحث سوال از چیت‌چیان وزیر نیرو مطرح بود ایشان قول برطرف کردن و حل موضوع را دادند و نمایندگان نیز از پاسخ ایشان قانع شدند.

انتهای پیام

کد N50406