بازدید وزیر دفاع آمریکا از کلاهک‌ها و پایگاه‌های هسته‌ای ارتش

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا با دفاع از برنامه‌های ارتش برای ارتقاء قدرت بازدارندگی هسته‌ای آمریکا تاکید کرد که ارتقاء قدرت هسته‌ای در سی سال آمریکا نیازمند یک تریلیون دلار هزینه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا پس از بازدید از آزمایشگاه‌های ملی ساندیا و یکی از پایگاه‌های نیروهای هوایی که تسلیحات در آن‌ها نگهداری می‌شود اعلام کرد: به منظور ارتقای سلاح‌های هسته‌ای واطمینان از ایمنی و امنیت آن‌ها، منابع و سرمایه‌گذاری زیادی لازم است.

وی افزود: ارتقای کیفیت کلاهک‌های هسته‌ای، زیردریایی‌ها، بمب‌افکن‌ها و موشک‌ها نیازمند الویت‌بندی و در نظر گرفتن بودجه است.

وی در عین حال عنوان داشت که آمریکا همواره مایل به سرمایه‌گذاری در این زمینه بوده و آن را ادامه می‌دهد.

این بازدید بخشی از برنامه دو روزه سرکشی به پایگاه‌هایی است که از قوای هسته‌ای این کشور حمایت می‌کند.

وی همچنین قرار است از پایگاه‌ نیروی هوایی اف.ای وارن و انبارهای موشک‌های بالستیک قاره پیما نیز بازدید و با سربازان آن پایگاه نیز که دچار مشکلات اخلاقی شده‌اند گفت‌وگو کند.

بازدید هاگل از تاسیسات هسته‌ای در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا قصد دارد برنامه‌های جاه طلبانه خود برای ارتقای سیستم‌های هسته‌ای را از طریق مدرنیزه کردن تسلیحات و ساخت زیردریایی، موشک و بمب‌افکن‌های جدید پیش ببرد.

اداره بودجه کنگره در ماه دسامبر اعلام کرد که این طرح‌ها مستلزم 355 میلیارد دلار برای است. همچنین مرکز مطالعات منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در گزارشی اعلام کرده که ارتقای این سلاح‌ها طی سی سال نیازمند یک تریلیون دلار بودجه است.

انتهای پیام

کد N50051