آیت‌الله وحید خراسانی:

گناه، حجابی در مقابل عبودیت و بندگی انسان است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله وحيد خراساني

آیت‌الله حسین وحید خراسانی گفت: گناه، مانع و حجابی برای عبودیت و بندگی فطری انسان است که باید با دوری از گناه فطرت خود را الهی کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم با قرائت آیاتی از سوره مبارکه یاسین افزود: فطرت انسان بر پایه عبودیت و بندگی آفریده شده است.

وی، گناه را حجابی برای فطرت حقیقت‌جو خواند و ادامه داد: اعتقاد به توحید، نبوت و امامت اموری فطری است و فطرت انسان به سوی عبادت و حقیقت گرایش دارد، اما گناه حجابی برای فطرت انسان در عبودیت و بندگی خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر مردم خود را از گناه دور کنند موانع عبودیت و بندگی برداشته می‌شود و انسان بر اساس فطرت خود به سمت دین اسلام گرایش پیدا می‌کند.

آیت‌الله وحید خراسانی در خصوص جایگاه عبودیت خاطرنشان کرد: بندگی و عبودیت به معنای ذلت در برابر ذات اقدس پروردگار است که بی‌نیاز از همه موجودات می‌باشد و همه موجودات عبد و بنده اویند.

وی ادامه داد: همه افراد بشر بر حسب فطرت خود، متدین به خداوند هستند به شرط اینکه حجاب‌ها را از فطرت خود با زدودن گناهان بردارند زیرا دین خدا، اسلام و آئین پروردگار بر پایه عبودیت است.

این مرجع تقلید پذیرش ولایت را امری فطری برشمرد و گفت: ولایت امری فطری است و فطری بودن این امر یعنی پذیرش ولایت امیرمومنان(ع) همانند فطری بودن توحید می‌باشد.

وی با اشاره به سخنی از امام صادق(ع) افزود: اگر فطرت انسان بیدار شود به غیر اسلام دینی را نخواهد پذیرفت و پیامبر و امامی به غیر از حضرت محمد(ص) و امام علی(ع) نمی‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز بسیاری از فطرت‌ها برگشته و از مسیر اصلی دین دور و منحرف شده‌اند و حاضر به تبعیت از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) نیستند.

انتهای پیام

کد N49581