آیت‌الله علوی‌گرگانی: انسان با بی‌توجهی به اعمالش از یاد خداوند غافل می‌شود

ايران,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی گفت: انسان با بی‌توجهی نسبت به اعمالش، از یاد خداوند و حسابرسی به اعمال خود غافل می‌شود.

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی گفت: انسان با بی‌توجهی نسبت به اعمالش، از یاد خداوند و حسابرسی به اعمال خود غافل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با جمعی از سپاهیان به مناسبت بزرگداشت سالروز قیام 19 دی با اشاره به این‌که «همه نباید در زندگی خدا را فراموش کنیم» گفت: انسان در هیچ شرایطی نباید از یاد خداوند غافل شود.

این استاد برجسته حوزه تصریح کرد: انسان در طول زندگی خود نیازمند و محتاج خدای متعال است و باید با مراقبت از اعمال خود مطابق با تاکیدات قرآن کریم مبنی بر ارزیابی و بررسی اعمال و رفتار، زندگی کند.

وی دنیا را محلی برای کسب توشه آخرت برشمرد و عنوان کرد: خداوند انسان را به این دنیا آورده و روزی او را می‌دهد و رزقش را تامین می‌نماید و بنده باید در دنیا نگران اعمال و رفتارش باشد و برای آخرتش، توشه و ذخیره کسب نماید.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: اما با این وجود انسان از اعمالش غفلت می‌کند و با حرص نگران روزی و رزق خود است و اصلا نگرانی در خصوص اعمال و عبادات خود ندارد در حالی که همه زندگی و سرمایه او در خطر است و باید نگران اعمالمان در قیامت باشیم.

وی با اشاره به آیات و روایات از معصومین(ع) درباره اهمیت تقوای الهی گفت: اگر امامان همه پیروان دین را برادر یکدیگر می‌خوانند برای آن است که بدانیم همه ما فرزندان آدم هستیم و باید در راه حق قدم بگذاریم همچنین قرآن کریم نیز به انسان در مورد بررسی اعمال هشدار می‌دهد.

این استاد برجسته حوزه افزود: هر کسی می‌تواند راه، دین و یا فرقه خود را در حق یا باطل انتخاب کند و انسان آگاه با انتخاب راه درست به سوی حق و تعالی حرکت می‌کند زیرا خداوند راه حق و درست را به انسان نشان داده است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از برگزاری دوره بصیرت ویژه نیروهای نظامی عنوان کرد: این دوره می‌تواند به عنوان طرح و برنامه‌ای جامع موجب فکر کردن به اعمالمان شود و ما را بیدار کند و بصیرت را افزایش دهد.

آیت‌الله علوی گرگانی خداشناسی را راهی مهم در جلوگیری از انحراف خواند و بیان کرد: خداوند از طریق پیامبران الهی درصدد نشان دادن راه و خداشناسی هستند و باید با شناخت خدا در راه حق گام برداریم و بدانیم که همه ما در برابر اعمالمان پاسخگو هستیم.

وی اظهار کرد: اگر با تقوای الهی در مسیر سعادت تلاش کنیم در روز قیامت سربلند هستیم همچنین فراموش نکنیم که در هر شرایطی باید پاسخگوی اعمال باشیم تا دچار زیان نشوم.

انتهای پیام

کد N49577