کری پیش از ژنو 2 به فرانسه و کویت سفر می‌کند

سیاسی

در ادامه تلاش‌ها برای پایان دادن به درگیری‌های سوریه، جان کری قرار است طی روزهای آتی به فرانسه و کویت سفر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که جان کری، وزیر خارجه این کشور از تاریخ یازدهم تا پانزدهم ژانویه (بیست و یکم تا بیست و پنجم دی) و پیش از برگزاری کنفرانس ژنو2 در خصوص سوریه، به پاریس و کویت سفر می‌کند.

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کری قرار است طی سفر خود به پاریس در نشست آمادگی برای برگزاری ژنو2 که متشکل از کشورهای حامی اپوزیسیون سوریه است، شرکت کند. در این کنفرانس مسایل مربوط به سوریه بحث و بررسی خواهد شد.

کری قرار است با سرگئی لاوروف، همتای روس خود در روز دوشنبه در پاریس دیدار و گفت‌وگو کند.

ساکی افزود که کنفرانس آمادگی برای برگزاری ژنو2 متشکل از 11 کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ترکیه، مصر، اردن، قطر، عربستان و امارات است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان داشت که کری هم‌چنین در دومین کنفرانس "بشردوستانه" در خصوص سوریه در کویت شرکت خواهد کرد که متشکل از کشورهای خارجی، سازمان های بین المللی و غیر دولتی است. وزیر خارجه آمریکاهم‌چنین در خصوص ماهیت خطیر کمک‌های بین‌المللی در خصوص درخواست سازمان ملل برای سوریه و سایر مسایل انسانی در خصوص بحران در سوریه و همسایگان این کشور نیز بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N49523