در نشست با خبرنگاران

منصوری آرانی:مواضع استراو باعث بی‌اثر شدن میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری رژیم اشغالگر قدس شد

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس تاکید کرد: امیدوارم برداشت‌ها از حضور هیات‌های خارجی در ایران به گونه‌ای نباشد که موجب دلسردی مسوولان شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباسعلی منصوری آرانی در جمع خبرنگاران پارلمانی که با حضور جک استراو و هیات پارلمانی انگلیس در محل کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: پس از شنیدن مواضع استراو و همراهانش دلیل سفر این هیات به ایران را متوجه شدید.

وی افزود: مواضع ایشان در ایران باعث بی‌اثر شدن میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری رژیم اشغالگر قدس شد.

منصوری‌آرانی افزود: حضور ایران در ژنو، محکوم کردن کودتای سال 1332، نهضت تنباکو، محکومیت ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، مخالفت با تحریم‌های جدید علیه ایران، تروریست خواندن منافقان و بازگشایی سفارت انگلیس در ایران از مهم‌ترین مواضع رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران بود.

نماینده مردم آران و بیدگل تصریح کرد: در صورت حضور جک استراو در بازار و بنگاه‌های اقتصادی ایران، از نزدیک مشاهده خواهند کرد که زبان تحریم در ایران بی‌اثر بوده است.

وی با اشاره به دعوت مجلس شورای اسلامی از هیات گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران گفت: علت سفر هیات گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران این بود که گروه‌های پارلمانی برای تبادل تجربیات و رفع موانع بخش‌های دولتی و خصوصی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند و این سفرها کاملا معمولی و عادی است. در عین حال اهمیت این سفر به این خاطر بود که ساختار نظام ایران و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی شرایط خاصی را به وجود آورده بود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس افزود: دوستان ما از پارلمان انگلیس با بنده تماس گرفتند تا برای همسویی در دیدگاه‌ها این سفر انجام شود. مواضع استراو و هیات همراه درخصوص حق غنی‌سازی، تروریست دانستن گروهک منافقین، اشغالگر دانستن صهیونیست‌ها مواضع خوبی بود.

وی با اشاره به مذاکرات و دیدارهای هیات پارلمانی انگلیس طی دو روز گذشته گفت: دیروز و امروز با هیات پارلمانی درخصوص مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مذاکره کردیم. متاسفانه روابط دو کشور طی سال‌های گذشته به نحوی نبوده است که به آن افتخار کنیم، اما قرار نیست که در گذشته بمانیم. بلکه باید آینده را بسازیم.

منصوری‌آرانی افزود: جک استراو و هیات همراه روز گذشته با نعمت‌زاده و ظریف وزرای صنعت معدن و تجارت و امور خارجه کشور دیدار کردند. همچنین از موزه صلح بویژه بخش سلاح‌های کشتار جمعی بازدید کردند و تحت تاثیر قرار گرفتند. امروز نیز در جلسه‌ای که در دفتر مطالعات انجام گرفت، با اندیشمندان سیاسی دیدار و گفت‌وگو کردند. همچنین از موزه مجلس و مجلس مشروطه بازدید و با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس گفت: جک استراو تاکید بسیاری برای تغییر دیدگاه‌ها برای اجرای توافقنامه ژنو دارد. ایشان و هیات همراه فردا با فرزندان شهدای ترور و رییس اتاق بازرگانی ایران و انگلیس دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N49514