آخرین اخبار از درگیری‌ها در استان الانبار عراق

ایسنا نوشت:

منابع عراقی از درگیری مجدد شبه نظامیان و ارتش این کشور در مناطقی از استان الانبار خبر دادند. این در حالی است که معاون رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر در تماسی تلفنی با مالکی خواهان سرکوب تروریست‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای ارتش عراق عصر چهارشنبه به منطقه المزرعه شهر الرمادی، مرکز استان الانبار حمله کردند که شبه نظامیان وابسته به "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) بر آن تسلط یافته‌اند که در این درگیری‌ها تعدادی کشته و زخمی شدند.

منابعی محلی نیز اعلام کردند که شبه نظامیان وابسته به القاعده برخی از ساختمان‌های منطقه المزرعه را خالی کرده و ساکنان آن را مجبور به از خروج از این منطقه کرده‌ و تک تیراندازهای خود را برای روی پشت‌بام‌ مناطقی در جنوب الرمادی مستقر کرده‌اند.

در همین حال در حمله به یک پادگان ارتش عراق در استان دیالی، دست کم 12 نظامی عراقی کشته شدند.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا برای دومین بار با نوری مالکی، نخست وزیر عراق تماس گرفت و از وی خواست تا به عملیات نظامی علیه "تروریست‌ها" ادامه دهد.

وی در عین حال از مالکی خواست تا اختلافات با قبایل عرق و مسئولان محلی را از طریق گفت‌وگو حل و فصل کند.

سازمان ملل نیز اوضاع استان الانبار را نگران کننده خواند و از طرف‌های درگیر خواست تا نسبت به حمایت از غیرنظامیان کوشا باشند.

منابع عراقی همچنین گزارش دادند شهر فلوجه همچنان در دست شبه نظامیان وابسته به القاعده است و ارتش عراق نیز حمله به این شهر را به زمان دیگری موکول کرده است.

5252

کد N49375