همه هندی های بالای 18 سال صاحب حساب بانکی می شوند

هند,بانک

دهلی نو-ایرنا-یک کمیته بانک مرکزی هندی توصیه کرده است که همه اتباع هندی بالای 18 سال سن باید تا اول ژانویه سال 2016 به منظور مشارکت همه هندی ها در نظام مالی این کشور دارای یک حساب بانکی داشته باشند.

بانک مرکزی هند درکمیته ای بانکی برای هموار سازی زمینه برای مشارکت هرچه بیشتر هندی ها درنظام مالی این کشور اعلام کرد:همه شهروندان هندی بالای 18 سال سن تا اول ژانویه سال 2016 دارای یک حساب بانکی الکترونیکی تمام عیار و مطمئن خواهد بود.

این حساب بانکی الکترونیکی بطور خودکار بلافاصله بعد از دریافت شماره یک کارت شناسایی خاص بنام آدهار توسط یک بانک ملی باز خواهد شد.

در گزارش این کمیته همچنین آمده است:این کمیته توصیه می کند که بانک مرکزی هند اطلاعیه ای را صادر و تصریح کندکه هیچ بانکی نمی تواند از گشایش حسابی برای افراد دارای مدارک لازم مخصوصا کارت شناسایی آدهار خودداری کند.

براساس این گزارش،بانک ها هیچ هزینه ای را برای گشایش حساب بانکی دریافت نخواهندکرد ولی آنها آزاد خواهند بودکه هزینه ای را برای انجام معاملات بانکی دریافت کنند.

همچنین تعداد و مراکز بانکی الکترونیکی تا اول ژانویه سال 2016 به قدری خواهد بود که هر یک از شهروندان در سراسر هند خواهند توانست که به یکی از آنها با 15 دقیقه پیاده روی برسند.

مردم به کمک این مراکز خواهند توانست که پول را درحساب بانکی خود واریز و یا از آن برداشت با پرداخت هزینه جزئی کنند.

کشور هندوستان با یک میلیاردو 240 میلیون نفر جمعیت پس از چین دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب شده و بازشدن حساب بانکی برای همه افراد تحولی درصنعت بانکداری و مالی این کشورایجاد می کند.

آساق** 2164** 589**1856
کد N49280