در گفت وگو با روزنامه لبنانی/

وزیرخارجه آلمان: ژنو 2 بدون ایران معنی ندارد

ژنو 2, ایران, وزیر خارجه آلمان

وزیر امور خارجه آلمان در گفت وگو با روزنامه لبنانی « السفیر» تاکید کرد که اجلاس بین المللی ژنو 2 برای حل سیاسی بحران سوریه بدون حضور جمهوری اسلامی ایران معنی ندارد.

به گزارش ایرنا، « فرانک والتر اشتاین مایر » در این گفت وگو که امروز( پنجشنبه ) منتشر شد، تاکید کرد: امیدواریم اجلاس ژنو 2 با حضور همه طرف ها که حضورشان ضروری است در زمان مقرر ( 22 ماه کنونی میلادی در سوئیس) تشکیل شود تا بتوان به پیشرفتی دست یافت.

وی با بیان این که « الان نمی توان ضمانتی برای پیشرفت مورد انتظار جهت حل سیاسی بحران سوریه داد»، گفت که ما تاکنون نمی دانیم همه معارضان نظام سوریه یا برخی از آنها در اجلاس شرکت می کنند.

وزیر خارجه آلمان در باره علت مانع تراشی برخی طرف ها برای حضور ایران در باشگاه طرف های اصلی که حضورشان ضروری است، اظهارکرد: امیدوارم موانع حضور ایران در اجلاس ژنو 2 تا چند روز باقیمانده برطرف شود

اشتان مایر تاکید کرد که اگر ایران در اجلاس ژنو 2 نباشد نمی توان انتظار موفقیت این اجلاس را داشت.

وی همچنین گفت که آلمان توافق نابودی سلاح های شیمیایی سوریه را کافی نمی داند و تاکید دارد که درگیری ها و کشتار باید بسرعت پایان یابد و مسیر برای رساندن کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه باز شود.

وزیرخارجه آلمان شرایط پناهجویان سوری در لبنان و اردن را اسفناک خواند و گفت که همه این ها ما را قانع می کند که باید در حل بحران سوریه پیشرفت کنیم.

خاورم ** 1324 ** 1917
کد N49240