نخست وزیر اوکراین نسبت به عواقب مخرب اعتراضات خیابانی هشدار داد

اوکراین,نخست وزیر,اعتراضات خیابانی

مسکو - نیکلای آزاروف نخست وزیر اوکراین در پی تظاهرات گسترده مخالفان دولت ، نسبت به عوارض مخرب اعتراضات خیابانی به ملت خود هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، آزاروف روز چهارشنبه گفت: اعتراضات خیابانی در اوکراین فقط موجب خسارات و بی نظمی و هرج و مرج می شود.

وی با اشاره به اقدامات مخالفان دولت اوکراین در تظاهرات در کی یف افزود: ایجاد موانع در خیابانها باعث بهبودی وضع معیشتی مردم نمی شود و فقط منجر به خسارات فراوان و تخریب اموال عمومی می شود.

نخست وزیر اوکراین ادامه داد: اگر ما فقط سخن گوییم و یکدیگر را متهم کنیم هیچ نتیجه مثبتی از اقدامات خود به دست نمی آوریم.

اعتراضات خیابانی در اوکراین از روز 21 ماه نوامبر سال گذشته به دنبال خودداری رییس جمهوری این کشور از امضای قرارداد همکاری تجاری با اتحادیه اروپا شروع شد و مخالفان دولت ساختمان شهرداری کی یف را برای چند هفته اشغال کرده و فعالیت نخست وزیری و دفتر ریاست جمهوری را هم مختل کردند.

این اعتراضات تا اواخر ماه دسامبر سال گذشته هر روز جریان داشت اما در ماه ژانویه تا کنون (یک هفته اخیر) فقط دو روز برگزار شده است.

به گزارش رسانه های خبری روسیه، آخرین تظاهرات در اوکراین روز یکشنبه گذشته در میدان استقلال کی یف برگزار شد و در ان بیش از 10 هزار نفر از مخالفان دولت شرکت کردند.

اروپام/2242**518 ** 1917
کد N49168