وزیر کشور: تشکیل چهار کارگروه دستاورد نخستین اجلاس استانداران است

رحمانی فضلی,استانداران

تهران - ایرنا - وزیر کشور تشکیل چهار کارگروه را از دستاوردهای نخستین اجلاس استانداران دردولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: این کارگروه ها شامل اختیارات استانداری ها، تولید، تجهیز منابع و سرمایه و مرزها است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» شامگاه چهارشنبه پس از پایان نخستین اجلاس دو روزه استانداران دولت تدبیر و امید در جمع خبرنگاران این اجلاس را خوب ارزیابی کرد و گفت: رییس جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رییس جمهوری و وزرای اقتصادی از جمله میهمانان این اجلاس بودند که ضمن ارائه سیاست های دولت به سوالات استانداران نیز پاسخ گفتند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری این اجلاس ترسیم وضع موجود برای استانداران و ارایه راهکارهای اساسی و کلی برای تحقق برنامه های دولت بود.

وزیر کشور گفت: مقرر شد یک دبیرخانه برای این اجلاس تشکیل شود و ما اجلاس های دوره ای را با استانداران داشته باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به تشکیل چهارکارگروه در این اجلاس اظهار داشت: به تناسب کارها و ماموریت ها در آینده کارگروه های جدیدی تشکیل خواهیم داد.

وی ادامه داد: در این اجلاس مقرر شد استانداران در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های ملی حضور داشته باشند و نظرات خود را ارایه دهند.

وزیر کشور گفت: در این اجلاس مقرر شد استانداران در راستای سیاست های طراحی شده از سوی دولت تلاش کنند تا این سیاست ها با دقت و سرعت بیشتری اجرا شود.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی وزیر نفت درمورد مصرف گاز در کشور گفت: امروز ما در بحث گاز با عدم تعادل بین مصرف و تولید مواجه هستیم که مردم در این زمینه صرفه جویی کنند.

وی ادامه داد: با توجه مصرف کنونی گاز در شرایط اقتصادی امروز ما مجبور به تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی شده ایم که اگر هر کدام از افراد در منزل خود مقداری در مصرف گاز صرفه جویی کنند، ما نیاز به تعطیلی صنایع نداریم.

وی گفت: در این خصوص قرار شد استانداران در استان های خود کارگروه هایی را تشکیل دهند و ضمن اطلاع رسانی به مردم این وضعیت را ساماندهی کنند.

وزیر کشور اظهار امیدواری کرد که بعد کاربردی این گونه نشست ها تقویت شود و نشست های بعدی با دستور کار مشخص برگزار شود.

رحمانی فضلی همچنین گفت: امیدواریم در هر جلسه یک موضوع را طرح و راه حل های آن را ارایه کنیم و نهایتا آن را اجرا کنیم.

سیام(3)**9189*9254*7261**1572
کد N49015