وزیران خارجه ترکیه و عراق، تحولات منطقه را مرور کردند

ترکیه,عراق

آنکارا- ایرنا - ˈاحمد داوداوغلو ˈ و ˈ هوشیار زیباری ˈ وزیران امور خارجه ترکیه و عراق در تماس تلفنی در باره تحولات عراق و سوریه گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع دیپلماتیک در آنکارا، وزیران امور خارجه ترکیه و عراق در این تماس تلفنی ضمن گفت وگو در باره رخدادهای اخیر در عراق در خصوص آخرین تحولات در سوریه نیز بحث و تبادل نظر کردند.

به گفته این منابع دیپلماتیک، دو طرف در این تماس تلفنی بر توسعه روابط دو کشور تاکید کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت وگوی تلفنی ضمن تاکید بر اهمیت ثبات و امنیت در عراق ابراز امیدواری کرد که انتخابات در این کشور در فضایی آرام و بدون خشونت برگزار شود.

براساس این گزارش، وزیران امور خارجه ترکیه و عراق در این تماس همچنین درباره نشست ژنو 2 نیز گفت وگو کردند.

داود اوغلو همچنین روز گذشته در تماسی تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در باره تحولات عراق گفت و گو کرد.

در این تماس تلفنی وزیران خارجه ترکیه و ایران در باره آخرین تحولات عراق به ویژه درگیری های اخیر در استان الانبار به بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه ترکیه همچنین در این خصوص با اسامه نجیفی رییس مجلس عراق گفت وگو کرد.

وزیر خارجه ترکیه در جهت تلاش های دیپلماتیک این کشور درباره سوریه و کنفرانس ˈژنو 2 ˈ امروز با وزیران خارجه قطر و اردن نیز تلفنی گفت وگو کرد.

داوداوغلو در تماس های جداگانه تلفنی با ˈخالد بن محمد العطیهˈ وزیر خارجه قطر و ˈ ناصر جودهˈ وزیر خارجه اردن درباره آخرین تحولات سوریه و موضوع برگزاری ژنو 2 به بحث و تبادل نظر پرداخت.

کنفرانس ژنو 2 قرار است روز دوم بهمن با حضور نمایندگان برخی از کشورها و دولت سوریه و مخالفان سوری در سوییس برگزار می شود.

خاورم 230 **1010
کد N49004