توضیحات رییس کمیسیون حقوقی مجلس در مورد حضور برخی نمایندگان دوره قبلی در پرونده اختلاس

ملکشاهی,مجلس

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی در مورد حضور برخی از نمایندگان دوره قبلی مجلس در پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی ارائه کرد.

«الهیار ملکشاهی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، اظهار داشت: روز دوشنبه جلسه ای در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور وزیر دادگستری برگزار شد که در آن جلسه سوال یکی از نمایندگان در مورد این بود که چرا وزارت دادگستری به پرونده یقه سفیدها رسیدگی نمی کند.

وی افزود: یقه سفیدها یک اصطلاح حقوقی است که به افرادی در جامعه گفته می شود که خود را در جامعه موجه نشان می دهند، ممکن است مسوول باشند یا غیر مسوول، که نفوذهای خاص دارند و همیشه طوری وانمود می کنند که مردم هیچ گاه فکر نمی کنند که این افراد ممکن است مرتکب جرمی شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال برخی از نمایندگان از وزیر دادگستری در مورد یقه سفیدها مربوط به برخی نمایندگان دوره قبل بود که مرتکب جرمی در پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی شده بودند و نمایندگان از وزیر دادگستری پرسیدند که چرا این وزارت خانه به این موضوع رسیدگی نمی کند.

وی گفت: این افراد نام یک نماینده خاص را بیشتر نمی بردند و تاکید داشتند که این نماینده هم اکنون در مجلس است.

ملکشاهی اضافه کرد: وزیر دادگستری نیز تاکید داشت که این پرونده در حال رسیدگی است ولی پیچیدگی های زیادی دارد.

وی گفت: همچنین سوال یکی دیگر از نمایندگان در مورد فردی که او را به اصطلاح آقازاده می نامید نیز در کمیسیون رسیدگی شد و وزیر دادگستری اعلام کرد که این پرونده نیز در حال رسیدگی است.

سیام**9121**1535
کد N48684