سخنگوی دولت درنشست خبری: /۳/

مصوبه افزایش ده هزار تومانی حق مسکن کارگران مربوط به امسال است

دولت

تاکنون وزیرکشور فردی را برای استانداری خراسان رضوی معرفی نکرده است/ما مصمم هستیم که در بهمن ما نخستین سبد کالا و در اسفند‌ماه یعنی پیش از شب ‌عید دومین سبد کالا را ارائه دهیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که چرا افزایش ده هزار تومانی حق مسکن کارگران به سال آینده موکول شد، گفت: تا جایی که من در ذهن دارم، مصوبه هیات وزیران مربوط به امسال بود، نه سال اینده. اما چون در این خصوص تردید دارم باید به مصوبه مراجعه کنم. با این وجود قطعاً مصوبه بر اساس واقعیت‌ها تهیه شده و اگر امکان تسریع داشت، قطعاً اقدام می‌شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت در ادامه سخنان خود در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در خصوص سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چرا مدیران باشگاههای ورزشی بزرگ دا ئماً یکدیگر را متهم به دریافت پول از وزارت ورزش و جوانان می‌کند؛ این وعده را داد که در جلسه هفته آینده هیات دولت گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز برای پاسخگویی به این مسئله در جمع خبرنگاران حاضر شود.
وی همچنین در پاسح به سوالی دیگری در خصوص اظهارات محمد‌ جواد لاریجانی مبنی بر رسیدگی پرونده موسوی و کروبی عنوان کرد؛ در این خصوص مرجع قضایی وجود دارد و سخنگوی قوه قضاییه می‌تواند به این سوال پاسخ دهد.
سخنگوی دولت در خصوص آغاز سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به استان‌ها آغاز شده و هم اکنون ستادی در حال تمهید این مسئله است که این سفر‌ها به شکل مطلوب ادامه پیدا کند.
نوبخت با بیان اینکه قطعاً ما از تجارب سفرهای قبل بهره‌مند خواهیم شد، گفت: تلاش می‌شود که نقایص برخی سفر‌ها وجود نداشته باشد، هرگاه سفر استانی قطعی شود آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
وی در خصوص معرفی استاندار استان خراسان رضوی، گفت: تاکنون وزیرکشور فردی را برای استانداری خراسان رضوی معرفی نکرده است، اما می‌دانم که وی در حال مطالعه است که پرونده تغییرات استانداران در آینده‌ای نزدیک بسته شود.
سخنگوی‌ دولت در خصوص پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی گفت: ما در مرحله‌ای به عنوان عضو ناظر در این سازمان حصور داشتیم، البته این مسئله با بهبود روابطی که جمهوری اسلامی با دیگر کشور‌ها به ویژه کشورهای صنعتی دارد مرتبط است. ضمن‌ اینکه قطعاً این موضوع با نتایج ژنو نیز گره خورده است.
در ادامه خبرنگاری با بیان اینکه در مصوبه دولت در مورد تخصیص سبد کالا سخنی درباره بازنشستگان تامین اجتماعی به میان نیامده است، از نوبخت پرسیدکه آیا قرار است سبد کالا به این افراد اختصاص یابد که وی پاسخ داد: در خصوص اینکه جامعه هدف برای دریافت سبد کالایی کدام‌ها هستند و اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی شامل آن می‌شوند یا خیر امروز با آقای ربیعی وزیر کار صحبت کردیم. چرا که وزارت خانه وی در این خصوص مسئوولت مستقیم دارد، قطعاً در این مورد به گونه‌ای عمل می‌شود که نسبت به افرادی که استحقاق دریافت این سبد کالا را دارند چیزی مغفول نماند.
وی افزود: اختصاص سبد کالا اولین اقدامی است که در کنار هد‌فمندی یارانه‌ها به شکل کمکی تعریف شده است. ممکن است که کار در مرحله اول نقایصی داشته باشد که آن را با سرعت برطرف خواهیم کرد.. قطعاً نهادهایی معرفی می‌کنیم که اگر خانوارهایی وجود دارند که در سرفصل ما نیستند شناسایی شوند، چراکه ما می‌خواهیم سبد کالا را تقدیم دولت کنیم هدف دولت کمک به همه اقشار است.
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که چرا افزایش ده هزار تومانی حق مسکن کارگران به سال آینده موکول شد، گفت: تا جایی که من در ذهن دارم، مصوبه هیات وزیران مروبط به امسال بود، نه سال اینده. اما چون در این خصوص تردید دارم باید به مصوبه مراجعه کنم. با این وجود قطعاً مصوبه بر اساس واقعیت‌ها تهیه شده و اگر امکان تسریع داشت، قطعاً اقدام می‌شد.
در ادامه خبرنگاری از نوبخت پرسید که آیا در جلسه امروز در خصوص قیمت حاملهای انرژی نیز بحثی صورت گرفت که سخنگوی دولت پاسخ داد: در جلسه امروز گزینه‌های مختلفی مطرح شد که پس از جمع بندی اعلام خواهد شد.
وی در خصوص زمان دقیق ارائه سبدهای کالایی نیز گفت: ما مصمم هستیم که در بهمن ما نخستین سبد کالا و در اسفند‌ماه یعنی پیش از شب ‌عید دومین سبد کالا را ارائه دهیم.
نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا دولت در خصوص عدم تایید اظهارات بابک زنجانی از سوی بانک مرکزی بنای شکایت از وی را خواهد داشت، گفت‌: قوه قضاییه تاکنون همه موارد این پرونده را مورد بررسی قرار می‌دهد که برخی از آن‌ها نیز مطالبه دولت است. به یاری خدا با این مسئله عادلانه برخورد خواهد شد.

کد N48532