در بیانیه 180 نماینده مجلس مطرح شد:

مسئولان دولتی مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی را دقیق اجرا کنند

مجلس

180 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همزمان با گرامیداشت روز 17 دی در بیانیه ای از مسئولان دولتی خواستند تا مصوبه عفاف و حجاب شورای انقلاب فرهنگی را به دقت اجرا کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی 180 نفر از نمایندگان بیانیه ای را به مناسبت 17 دی امضا کردند که از سوی هیات رئیسه مجلس در صحن علنی قرائت شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سال ها پیش در روز 17 دی ماه نقشه شوم استکبار جهانی نجابت بانوان اصیل و پاکدامن کشورمان را نشانه گرفت و به دستور رضاخان مزدور عفاف و حجاب، این نماد و پاکدامنی بانوان هدف آماد تیرهای آلوده دشمنان قرار گرفت.

این نقشه پلید استکبار که در زمان رضاخان با خشونت آغاز شده بود، در زمان محمدرضا به گونه ای نرم و خزنده ادامه پیدا کرد، هرچند که در برهه ای از زمان گروهی از زنان و بانوان کشورمان از آن تمکین کردند لیکن اکثریت بانوان نسبت به آن مقاومت کرده و برخی جان پاک خود را در این راه نثار کرده و نیز همان گونه که معمار کبیر انقلاب اسلامی فرموده اند همین بانوان در جریان پیروزی انقلاب اسلامی هم دوش مردان و گاه جلوتر از آنان حرکت کردند و به تعالیم حیات بخش اسلام لبیک گفتند.

اما اینک که استکبار جهانی تمام نقشه های شوم خود را در جهت گسترش نقشه های شوم در جهت برهنگی و عفت گریزی به کار بسته است از مسئولان کشور به ویژه دولت محترم می خواهیم که اولا حمایت ویژه خود را جهت الگوسازی از دختران و بانوان فرخیخته میهن مان که با حجاب اسلامی و به ویژه چادر در عرصه های قرآنی، ورزشی، علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خوش درخشیده اند را مبذول دارند.

ثانیاً تمامی همت خویش را در جهت اجرای دقیق مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی به کار گرفته و موجبات ترویج یک گوهر گرانبها و مسئولیت بخش بانوان را بیش از پیش فراهم نمایند.