در مجلس مطرح شد/

تذکر کتبی به رئیس جمهور درخصوص عدم پرداخت وام ازدواج/ درخواست جلوگیری از امنیتی شدن فضای مطبوعاتی

مجلس

دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درتذکر کتبی به رئیس جمهور نسبت به عدم پرداخت وام ازدواج انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان از سوی هیات رئیسه مجلس قرائت شد.

محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکر به رئیس جمهور درخصوص ضرورت شروع هر چه سریعتر سفرهای استانی و رسیدگی به مشکلات منطقه ای و نیز جلوگیری از پهن کردن فرش قرمز زیر پای مسئولان در مراسم استقبال از مسئولان در استانها و اتخاذ تدبیری برای جلوگیری از احیاء رویکرد طاغوتی تذکر داد.

بهرام بیراوند، نماینده مردم بروجرد در تذکر به رئیس جمهور نسبت به جلوگیری از امنیتی شدن فضای مطبوعاتی کشور به خصوص درباره روزنامه هایی که در خصوص مفاسد اقتصادی کار می کنند به رئیس جمهور تذکر داد.

زهره طبیب زاده نوری، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکر به وزیر ورزش و امور جوانان نسبت به عدم برخورد مسئولان تربیت بدنی با بازیکنان تیم امید درباره استفاده از محصولات دخانی و نیز در تذکر به وزیر امورخارجه کشورمان مبنی بر اینکه با توجه به پایبندی عملی جمهوری اسلامی ایران به توافقات ژنوف چرا طرف غربی مبادرت به تحریم های جدی در صدای آمریکا کرده است، تذکر داد.

کارخانه ای، کوثری و سالک نمایندگان همدان، تهران و اصفهان خطاب به رئیس جمهور نسبت به مدیریت مدبرانه برنامه اقتصادی کشور درجهت رعایت بند 8 اصل 43 قانون اساسی مبنی بر جلوگیری از سلطه اقتصادی بیگانگان بر اقتصاد کشور و نیل به خودکفایی درجهت رهایی از وابستگی تذکر دادند.

موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان، در تذکر به رئیس جمهور نسبت به لزوم توزیع سبد کالا بین کشاورزان، قالیبافان و سایر اقشار محروم جامعه که بیکار بوده و مستمری بگیر نهادهای حمایتی نیستند، تذکر داد.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب، نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به رسیدگی به ورود چسب های تاریخ مصرف گذشته توسط یکی از شرکت های تامین اجتماعی تذکر داد.

سید سعید حیدری طیب، علی نعمت چاردولی و حسینی در تذکر به رئیس جمهور نسبت به عدم پرداخت وام ازدواج تذکر دادند.