نماینده قم: مجلس به تخلف نهاد کتابخانه‌های عمومی رسیدگی کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن گرمیداشت حادثه 19 دی ماه و اشاره به دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری از اقدام قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد امیرآبادی فراهانی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر به بقیه پرونده‌های مفاسد اقتصادی رسیدگی و نتایج آن اعلام شود.

وی از وزیر نیرو خواست نسبت به آب گیری سد کوچ‌ری اقدام کند تا در سال 93 مردم با مشکل آب شرب مواجه نباشند و گفت: در تابستان امسال 60 روستا با مشکل آب شرب روبرو بودند، از وزیر نیرو می‌خواهم تا فرصت باقی است این مشکل را برطرف کند.

رسیدگی به وضعیت جاده قم ‌ سلفچگان و جابجایی راه‌آهن از داخل شهر قم و حل مسائل بین هیأت مدیره و عاملان مسکن مهر که به معضلی اجتماعی تبدیل شده از دیگر درخواست‌های نماینده مردم قم بود.

امیرآبادی همچنین خواستار حل مشکلات اوراق مشارکت حرم جمکران شد.

این نماینده مجلس در پایان از هیأت رئیسه مجلس خواست به تخلف نهاد کتابخانه‌های عمومی رسیدگی کند و توضیح داد: حدود 100 میلیارد تومان ارزش افزوده شهرداری‌ها به نهاد عمومی کتابخانه‌ها داده شد اما نهاد کتابخانه‌ها کتاب‌هایی را که توسط اقوام‌شان چاپ شده بود به صورت گسترده خریداری و در کشور توزیع کرد، این در حالی است که بسیاری از کتابخانه‌های کشور نیمه‌تمام مانده و این بودجه می‌توانست برای ساخت و توسعه کتابخانه‌ها استفاده شود.

انتهای پیام

کد N48104