در جلسه علنی مجلس؛

حذف عبارت ماده 15 لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی رای نیاورد

سیاسی

لاهوتی: اینکه تاجر مشمول دعوای اعصار می‌شود یا خیر بحث ما نیست و باید بدانیم با این کار حق تصمیم‌گیری از دادگاه را می‌گیریم.

حذف عبارت تجار از ماده 15 لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی نمایندگان مجلس با 33 رای مخالف 118 رای موافق و 22 رای ممتنع با آن مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌حمید‌رضا طباطبایی در مخالفت با حذف عبارت (تجار) از ماده 15 از لایحه نحوه اجرای محکومیت ‌های مالی عنوان کرد: بیش از 30 درصد پرونده‌های دادگاه به خاطر دعای اعسار است و تجار و شخصیت‌های حقوقی برای اطاله دادرسی اقدام به دعوای اعسار(ناتوانی در پرداخت دین) می‌کنند.

وی افزود: قانون تجارت برای تاجر و شخصیت‌های حقوقی که اعلام می‌کنند نمی‌توانند دیون خود را پرداخت کنند در نظر گرفته است باید اعلام ورشکستگی کنند، نه دعوای اعصار

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در موافقت با حذف عبارت تجار از ماده 15 لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی اظهار کرد: اینکه تاجر مشمول دعوای اعصار می‌شود یا خیر بحث ما نیست و باید بدانیم با این کار حق تصمیم‌گیری از دادگاه را می‌گیریم.

وی اظهار کرد: اگر کسی ادعا می‌کند من توان پرداخت دین خود را ندارم، قابل رسیدگی است و ما نمی‌خواهیم در این جا قانون بنویسیم که تجار می تواننددین خود را پردا خت کنند یا خیر.

در پایان بحث و بررسی نمایندگان در خصوص حذف عبارت تجار از ماده 15 لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی نمایندگان مجلس با 33 رای مخالف 118 رای موافق و 22 رای ممتنع با آن مخالفت کردند.

کد N48075