اخبار مصر/

آغاز همه پرسی قانون اساسی برای مصری های خارج از کشور/حمله به تظاهرات اخوان المسلمین

آفریقا و خاورمیانه

آغاز همه پرسی برای مصری های خارج از کشور و حمله به تظاهرات اخوان المسلمین در قاهره در آستانه محاکمه محمد مرسی از جمله خبرهای مصر به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، همه پرسی مصری های خارج از کشور درباره قانون اساسی جدید مصر امروز آغاز شد. در تاریخ 8 تا 12 ژانویه (18 تا 22 دی) برگزار خواهد شد.

این همه پرسی قرار است تا 12 ژانویه (22 دی) ادامه داشته باشد. همه پرسی در داخل مصر نیز 14 و 15 ژانویه (24 و 25 دی) برگزار خواهد شد.

خبر دیگر اینکه طرفداران اخوان المسلمین در منطقه نصر در قاهره تظاهرات کردند. نیروهای امنیتی مصر برای متفرق کردن معترضین وارد عمل شده اند. در همین حال نیروهای امنیتی مصر در آستانه محاکمه محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده این کشور، تمامی ورودی های میدان التحریر را بستند.

الیوم السابع نیز در این رابطه اعلام کرد که نیروهای امنیتی مصر 10 نفر از اعضای اخوان المسلمین را در جریان این تظاهرات بازداشت کردند.

دومین جلسه محاکمه محمد مرسی و 14 تن از رهبران اخوان المسلمین قرار است امروز برگزار شود. این افراد به اتهام دست داشتن در حوادث کاخ ریاست جمهوری محاکمه خواهند شد. در همین راستا تلویزیون مصر به نقل از مسئولان این کشور گزارش داد که محمد مرسی به دلیل شرایط بد جوی به مقر محاکمه در قاهره منتقل نشده است.

 

خواندنی از سراسر وب