حسینی مطرح کرد: کجای‌ سؤالات نمایندگان، کارشکنی و چوب لای چرخ دولت گذاشتن است؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح روند مطرح شدن سؤال از سوی نمایندگان گفت: طبق قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان مجلس حق نظارت بر کارگزاران نظام را دارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید مرتضی حسینی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) اظهار کرد: هرجا نقصی اتفاق بیفتد نمایندگان در جلسه خصوصی به وزیر تذکر می‌دهند اما اگر برطرف نشد تذکرات به صورت کتبی و شفاهی داده می‌شود اگر برطرف نشد سؤال می‌کنند و وزیر در پیشگاه نمایندگان ملت پاسخ می‌دهد اگر جواب قانع‌کننده نبود کارت زرد می‌گیرد؛ کجای این کارشکنی و چوب لای چرخ دولت گذاشتن است؟

وی همچنین به کسانی که خود را مدافع آزادی بیان می‌دانند گفت: چرا از 25 شهید مظلوم بسیج که در فتنه شهید شدند حتی یک بار دفاع نکردیم؟ چرا از آن کسی که موتور سوار بود در مقابل چشمان زن و بچه‌اش او را کتک می‌زدند دفاع نکردید؟ چرا جرم فتنه‌گران را که به آبروی نظام لطمه زدند با کسانی که در تلویزیون و مناظره تلویزیونی گفتند که پشتیبان موسوی و هاشمی است یکی می‌دانید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: شما را چه شده است که کسانی که همیشه با اندیشه شهید مطهری مخالف بودند امروز هم‌پیمان شما شده‌اند؟

این عضو کمیسیون فرهنگی به کسانی که از نهج‌البلاغه استفاده می‌کنند، گفت: در همین نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین(ع) فریاد می‌کشد "ای کسانی که مردید ولی نامردید". چرا فریادهای امیرالمؤمنین نسبت به اصحاب را نمی‌خوانید، ‌آنها را هم بخوانید.

حسینی در ادامه به رئیس جمهور نیز که در دیدار با استانداران گفته بود تحمل دولت بالاست گفت: چرا یالثارات را تعطیل کردید؟ چرا بعضی از روزنامه‌ها را به قوه قضائیه فرستادید؟

وی در خصوص مبلغ کم اختصاص گرفته به استان قزوین در بودجه سال 93 نیز به نوبخت تذکر داد و از وزیر کشور خواست جاده آبیک محمدیه را چهار بانده و برخی از روستاهای قزوین را به شهر و شهرهای محمدیه و الموت را به شهرستان تبدیل کند.

انتهای پیام

کد N47989