هاشمی رفسنجانی:برنامه برای برخورد با تروریست‌ها ضرورتی سیاسی است

ایسنا نوشت:

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با برنامه بودن برای برخورد با تروریست‌ها را ضرورتی سیاسی خواند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار عادل عبدالمهدی، عضو شورای رهبری مجلس اعلای عراق حضور میلیونی شیعیان در مراسم اربعین در کربلا و نجف را نشانه‌ای از قدرت دولت عراق برای ایجاد امنیت دانست و گفت: ناظران جهانی مرکزیت عراق را به خاطر عتبات عالیات و شیعیان درک می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تاسف از حوادث تروریستی اخیر عراق افزود: اتفاقات اخیر قابل پیش بینی بود که تروریست‌ها، پس از عدم موفقیت در سوریه و لبنان در جای دیگر خود را نشان دهند.

وی با برنامه بودن برای برخورد با تروریست‌ها را ضرورتی سیاسی خواند و گفت: اختلافات مسئولان عراق می‌تواند مورد سوء استفاده تروریست‌ها قرار گیرد و مبارزه با آنها نیاز به وحدت همه فرقه‌ها و قومیت‌ها دارد.

هاشمی‌رفسنجانی مجموعه شرایط شیعیان را تحسین برانگیز خواند و گفت: عصبانیت دشمنان از شیعیان در برخورد با حزب‌الله لبنان خود را نشان می‌دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت علمایی مسلمانان را راهی محکم برای کم کردن اختلافات و ناموفق کردن تفرقه انگیزی ها دانست و گفت: می توانیم با کمیته های مشترک برای وحدت همه مسلمانان در کشورهای مختلف اسلامی برنامه ریزی کنیم.

وی به توافقات خویش با ملک عبدالله در سفر چند سال پیش به عربستان اشاره کرد و افزود: یکی از موانع وحدت کامل مسلمانان، تعصبات افراطی است که تندروها در سایه قدرت ها عمل می کنند.

عادل عبدالمهدی هم در این دیدار با ارئه گزارشی از اوضاع عراق، به حضور 750 هزار ایرانی در مراسم اربعین امسال اشاره کرد و گفت: الحمدلله تروریست ها نتوانستند باعث اختلال مراسمی شوند که سرمایه اصلی شیعیان در عراق است.

عضو شورای رهبری مجلس اعلا با اشاره به دیدارهایی که با مسئولان جمهوری اسلامی ایران داشت، گفت: ملت عراق هیچ وقت حمایت های جمهوری اسلامی را فراموش نخواهد کرد.

همچنین محسن حکیم، عضو مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق هم در سخنانی با اشاره به اوضاع شیعیان در جهان اسلام گفت: در این شرایط انتظار مردم شیعه از شما به عنوان شخصیت تاثیرگذار این است که با ارئه نظرات و راهکارهای مناسب و مفید به جهان اسلام و حل مسائل با عربستان، باعث تقویت مسلمانان و خصوصاً شیعیان شوید.

27219

 

 

کد N47729