تذکر آیت‌الله مکارم‌شیرازی نسبت به صدور مجوز انتشار برخی روزنامه‌ها

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: کسانی که مجوز انتشار روزنامه می‌گیرند، باید موازین و قوانین اسلامی را حفظ و رعایت کنند و فکر نکنند که هرچه دلشان خواست می‌توانند بنویسند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: کسانی که مجوز انتشار روزنامه می‌گیرند، باید موازین و قوانین اسلامی را حفظ و رعایت کنند و فکر نکنند که هرچه دلشان خواست می‌توانند بنویسند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در گردهمایی استانداران، اظهار کرد: رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در جمع استانداران این جمله را گفت که "معیار، عمل به قانون است"، این مطلب خوب و قابل ملاحظه است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که «قوانین جمهوری اسلامی ایران از فیلتر شورای نگهبان که فقهایی در راس آن قرار دارند، می‌گذرد» تاکید کرد: عمل به قانون، عمل به اسلام است.

وی با اشاره به این‌که «برخی افراد که سابقه خوبی در عرصه مطبوعات ندارند، درخواست انتشار روزنامه دارند» یادآور شد: برخی‌ها که درگذشته سابقه خوبی در اداره مطبوعات ندارند، مجوز روزنامه‌هایی را گرفتند و باید حواسشان جمع باشند.

وی ادامه داد: این افراد اگر از کارهای گذشته خود توبه کردند که خوب، اما اگر فکر کنند که حال و هوا عوض شده، حواسشان جمع باشد و فکر نکنند که هرچه دلشان خواست می‌توانند بنویسند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: کسانی که مجوز انتشار روزنامه می‌گیرند باید موازین و قوانین اسلامی را حفظ کنند.

این مرجع تقلید یادآور شد: لازم دانستم سربسته تذکری بدهم و امیدوارم که ان‌شاءالله همه به قوانین اسلامی پایبند باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت حجت (عج) اظهار کرد: نهم ربیع الاول، آغاز امامت امام زمان(ع) است به همین دلیل جشن‌هایی برگزار می‌شود و برگزارکنندگان باید بدانند که این جشن‌ها، شادی آغاز ولایت و امامت حضرت حجت(عج) است و موازین شرعی را رعایت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی با تاکید بر این‌که «جشن سرور ولایت و امامت، همان عیدالزهرا خواهد بود، چرا که حضرت زهرا(س) مادر همه ائمه(ع) می‌باشد» یادآور شد: مردم باید در این جشن‌ها از دامن زدن به اختلافات بپرهیزند.

انتهای پیام

کد N47711