سایت سردار جنگل یک سرمایه ملی محسوب می شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سایت سردار جنگل فقط متعلق به رودسر نیست چراکه یک سرمایه ملی محسوب می شود، گفت: تملک این منبع خدادادی می تواند مالکیت دریای خزر را برای ایران تثبیت کند.

محمدمهدی رهبری املشی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، در خصوص سایت نفتی سردارجنگل رودسر اظهارکرد: وزیر وقت با افتتاح این سایت و وعده هایی مبنی بر درآمدزایی در منطقه مذکور به مردم رودسر داد.

وی افزود: این سایت به عنوان یک منبع خدادادی در شمال کشور کشف شده است؛ متاسفانه فقط در خصوص کشف این منبع انرژی، تبلیغات صورت گرفت و عملاً کاری انجام نشد.

نماینده مردم رودسر و املش با اشاره به مشکلاتی که برای مردم رودسر بوجود آمده است، گفت: 300 هزار هکتار از زمین های مردم محدود شد و آنان اجازه نداشتند از زمین های خود بهره برداری کنند و اکنون پس از گذشت چند سال به آنان اعلام کردند که می توانید از زمین های خود استفاد کنید که موجب دلسردی مردم شده است.

رهبری املشی با اشاره به اینکه انتظار دارم رسانه ها در این زمینه ورود کنند و پیگیر روند اجرایی این سایت باشند، ادامه داد: چرا که در این محل مخزنی در عمق 700 صد متری شامل گاز و نفت سفید وجود دارد که به عقیده کارشناسان یکی از بهترین نفت های سفید دنیاست و همچنین بنابر نظر کارشناسان ذخیره گازی موجود می تواند 15سال مصرف ایران را تامین کند.

وی با بیان اینکه کشورهای حاشیه دریای خزر از همین دریا بسیاری از مخارج خود را تامین می کنند تصریح کرد: اگر ما از این منابع به درستی بهره نبریم چه بسا افرادی وجود دارند که مایل هستند از این منابع به نفع کشور خود بهره ببرند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید استاندار گیلان در خصوص بهره برداری این پروژه، تصریح کرد: مکاتباتی با وزیر نفت در خصوص سایت سردارجنگل انجام گرفته که امیدواریم بتوانیم بسیاری از مشکلات گیلان نظیر اشتغال را تا حد زیادی برطرف کنیم.

رهبری املشی با بیان اینکه سایت سردار جنگل فقط متعلق به رودسر نیست چراکه یک سرمایه ملی محسوب می شود، افزود: برخی از استان‌های هم‌جوار بی میل نیستند که این مخزن را به شیوه ای به استان خود منتقل کنند.

نماینده رودسر و املش گفت: با اعتبار در نظر گرفته شده عملیات اجرایی به کندی پیش می رود، همچنین پروژه های وزارت نفت در بودجه لحاظ نمی شود و از طریق خود وزارت نفت تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه مالکیت دریای خزر معلوم نیست، گفت: تملک این منبع خدادادی می تواند مالکیت دریای خزر را برای ایران تثبیت کند.

انتهای پیام

کد N47644