عدنان منصور: سفر ظریف به بیروت ارتباطی با "الماجد" ندارد

ايران,لبنان,محمدجواد ظريف

وزیر امور خارجه لبنان گفت: سفر هفته آتی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به بیروت درخصوص بررسی روابط دو کشور است و ارتباطی با مساله ماجد الماجد ندارد.

وزیر امور خارجه لبنان گفت: سفر هفته آتی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به بیروت درخصوص بررسی روابط دو کشور است و ارتباطی با مساله ماجد الماجد ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عدنان منصور در گفت‌وگو با روزنامه‌ الجمهوریت بیان کرد که درخواستی از سوی ایران برای مشارکت در انجام تحقیقات مربوط به مرگ ماجد الماجد دریافت نکرده است و این مساله بین نهادهای اطلاعاتی دو کشور مورد بحث است.

وی افزود که درخواست دریافت شده از سوی ایران مربوط به حضور این کشور در تحقیقات قبل از مرگ ماجد الماجد بوده است.

به گزارش ایسنا، پیش از این شبکه ال‌بی سی لبنان اعلام کرد که محمد جواد ظریف دوشنبه هفته آینده به بیروت سفر خواهد کرد.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز روز گذشته درباره اعزام یک هیات ایرانی به لبنان برای پیگیری موضوع مرگ ماجد الماجد گفت: بعد از حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت اقدامات و پیگیری‌هایی از سوی ایران در حوزه‌های حقوقی و سیاسی انجام شد. رایزنی‌هایی با مقامات لبنان برای شناسایی عاملین و طراحان به عمل آمده و هفته گذشته اعلام شد عامل اصلی هدایت و طراحی این انفجار شناسایی و دستگیر شده است که متعاقب آن وزیر خارجه کشورمان به همتای لبنانی‌اش آمادگی برای حضور در بازجویی از این تروریست را اعلام کرد که پس از آن خیلی سریع خبر مرگ این فرد تروریست اعلام شد.

وی افزود: در نامه پورمحمدی، وزیر دادگستری کشورمان به همتای لبنانی‌اش، ایران اعلام کرد که مایلیم تیم فنی، قضایی و تحقیقاتی ایران هر چه زودتربه لبنان برود و در روند پیگیری قضایی چه در مورد مرگ فرد تروریست دستگیر شده و چه در مورد سایر عوامل و طراحان مشارکت داشته باشیم.

افخم گفت: طبق توافقات اولیه در مورد کالبد شکافی و تعیین علل مرگ تروریست دستگیر شده اعلام آمادگی کرده ایم تا اطلاعات بیشتری از سوی لبنان در اختیار ما قرار داده شود.

وی افزود: در ابعاد سیاسی و حقوقی این موضوع در دست پیگیری است و ایران در این باره حقش را محفوظ دانسته و همکاری‌هایش را ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N47591