عضو شورای مرکزی اعتماد ملی:رییس مجلس، این قوه را در راستای وظایف قانونی خود هدایت کند

سیاسی

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: یک جریان منزوی که در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی مردم با جواب نه مواجه شده است، اکنون برای حضور خود در صحنه سیاسی کشور چاره‌ای جز مچ‌گیری و فحش دادن به رقیب ندارد.

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: یک جریان منزوی که در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی مردم با جواب نه مواجه شده است، اکنون برای حضور خود در صحنه سیاسی کشور چاره‌ای جز مچ‌گیری و فحش دادن به رقیب ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالفضل شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با انتقاد از رویکرد واگرایانه مجلس در مقابل دولت، اظهار کرد: عده‌ای در مجلس با اتخاذ رویکرد تقابلی با دولت به دنبال مطرح کردن خود و روحیه دادن به طرفداران خود هستند و از حالا خود را برای انتخابات مجلس آماده می‌کنند.

این فعال سیاسی در ادامه افزود: از نظر قانونی وزرا در مقابل نمایندگان مسئول هستند و باید به سوالات آنها پاسخ دهند، زیرا مجلس ناظر بر قوه مجریه است، اما وزرای دولت یازدهم در حال حاضر باید پاسخگوی اعمال دیگران باشند نه خود زیرا بیشتر سوالاتی که از وزرا پرسیده می‌شود مربوط به عملکرد دولتی قبلی است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که مجلس درصدد تعامل با دولت نبوده، بلکه به دنبال مچ‌گیری و بهانه‌گیری برای زمین‌گیر کردن دولت است، خاطرنشان کرد: همین مجلس در دولت احمدی‌نژاد مدام در برابر دولت عقب‌نشینی می‌کرد و اگر انتقادی به دولت داشت با شنیدن این جمله از سوی رییس دولت دهم که چوب لای چرخ دولت گذاشته می‌شود از مواضع خود عقب می‌نشست.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین با بیان این‌که این مجلس در زمینه‌هایی که به او مربوط نمی‌شود دخالت می‌کند، تاکید کرد: اگر مجلس خواسته باشد برای عزل و نصب هر مدیر نظر بدهد در واقع استقلال و تفکیک قوا زیر سوال می‌رود. مجلس باید بر دولت نظارت کند، اما نظر دادن درباره عزل و نصب معاونان وزرا خلاف نص قانون اساسی است.

به گفته وی، رییس مجلس و هیات رییسه موظف هستند، مجلس را در راستای وظایف قانونی خود هدایت کنند.

شکوری تقابل مجلس با دولت را موجب تفرقه ملی دانست و اظهار کرد: این نوع رویکرد مجلس موجب تضعیف دولت شده و هزینه‌های اجتماعی و سیاسی غیرقابل برآوردی را به دنبال دارد و موجب می‌شود بخشی از مردم از مجلس و بخشی دیگر از دولت جدا شوند.

وی در پایان افزود: اقدامات مجلس از زمان روی کار آمدن این دولت تاکنون در راستای همگرایی ملی نبوده است و عده‌ای منافع ملی را قربانی منافع حزبی و جریانی خود می‌کنند.

انتهای پیام

کد N47505