کوچک زاده:

خبری از لیست واحد اصولگرایان برای مجلس دهم ندارم/ طرح سوال یا استیضاحی در دستور کار کمیسیون آموزش نیست

مجلس,کوچک زاده

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: من از رفتار اصولگرایان درباره ارائه لیست واحد برای مجلس دهم اطلاعی ندارم.

مهدی کوچک زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در مورد اظهارات روح الله حسینیان مبنی بر این که اصولگرایان قرار است برای مجلس دهم لیست واحدی ارائه دهند گفت: من از مصاحبه آقای حسینیان اطلاعی ندارم همچنین از رفتار اصولگرایان نیز اطلاعی ندارم.

وی در رابطه با تعامل مجلس و دولت اظهارداشت: بنیان روش درست تعامل را در دوره قبل همین مجموعه ای که امروز خواهان تعامل هستند از بین بردند.

کوچک زاده ادامه داد: امروز آقای روحانی گلایه دارد که تعداد سوال از وزرا بیش از حد است و وقت آنان را می گیرد بهتر است آنان به گذشته مراجعه کنند چقدر ما همین موضوع را فریاد زدیم و به همین دلیل به وکیل الدوله بودن متهم شدیم.

وی گفت: ما در دولت قبل بارها گفتیم که بگذارید دو ساعت هم وقت برای وزرا بماند که کار کنند. در هیچ دولتی مثل دولت سابق از وزرا سوال، تذکر و استیضاح انجام نگرفت.

کوچک زاده ادامه داد: نحوه گفت و گو و برخورد نمایندگان با وزرا توسط هم سلیقه های آقای رییس جمهور در مجلس قبل غیرمعتدل و غیراخلاقی و غیراسلامی شد و باعث شد نمایندگان کاری کردند در آن مجلس به رییس جمهور فحش دادند.

وی گفت: ما کاری نداریم رییس جمهور سابق حرف حق را زد یا نزد یا این که حرف نمایندگان حق بود یا نه اما این بنیان ها که آن روز گذاشته شد و این آقایان ساکت بودند حال میوه آن زمان را می خورند.

کوچک زاده ادامه داد: بنده در آن دولت و این دولت و دولت های بعدی هم که بیایند با این شکل رفتارها مخالف هستم زیرا این ها همه چیز را از بین می برد و با چنین وضعی نمی شود انتظار تعامل مطلوب داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقاتی که امروز می افتد نتیجه بنیان هایی است که دوستداران آقای هاشمی در مجلس قبل گذاشتند. آنان باید عذرخواهی کنند، آنها کسانی هستند که مجلس را به این خط کشاندند و باید از کارهایشان توبه کنند. پس از این اقدامات آن وقت می توانند بیایند و بگویند که برای صلاح مملکت این است که سوال به معنای واقعی از وزرا مطرح شود و سوالات مرتبط با وظایف وزیر و به اندازه باشد و لفظ مودبانه گرفته شود.

کوچک زاده همچنین در پاسخ به سوالی درباره این که آیا وی یا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بحث سوال یا استیضاح از وزیر را در دستور کار دارند یا خیر؟ گفت خیر.

سیام(4)**9121**9132 ** 1418
کد N47368