لاریجانی: سیاست ایران حمایت از امنیت و وحدت ملی عراق است

پارلمان,ایران,عراق

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را حمایت از امنیت و آرامش پایدار حفظ یکپارچگی و وحدت ملی عراق دانست.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در دیدار نماینده مجلس عراق با وی، همچنین گفت: شرایط کنونی منطقه ضرورت وحدت و یکپارچگی و انسجام بیشتر میان گروه های سیاسی و ملی عراق را ایجاب می نماید و جمهوری اسلامی ایران از هر رویکردی در این راستا حمایت می کند.

وی در همین زمینه اهمیت هوشیاری گروه ها و جریانا های سیاسی و نخبگان عراق را یادآور شد.

لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش و توسعه روابط دوستانه و همه جانبه با عراق قایل نیست، افزود: همکاری های پارلمانی جزو مهمی از روابط نزدیک دو کشور می باشد که تقویت و تحکیم آن می تواند به حل پاره ای از مشکلات و موانع موجود در مسیر گسترش همکاری های فی مابین کمک کند.

وی ادامه تقویت رایزنی ها و مشورت های نزدیک دو کشور را با توجه به وضعیت حساس منطقه ضروری خواندو

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان شرایط حساس کنونی منطقه اوضاع جاری سوریه گفت: ایجاد امنیت و ثبات در منطقه تنها از طریق همکاری جمعی کشورهای منطقه امکان پذیر اس.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد با تدابیر رهبران عراق این کشور بتواند دوران حساس کنونی را پشت سر گذارد.

عادل عبدالمهدی نماینده پارلمان عراق نیز در این دیدار، ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات نزدیک با جمهوری اسلامی ایران را مورد اجماع و توافق نظر همه گرو های سیاسی عراق دانست و گفت: توسعه همکاری های پارلمانی می تواند فضای جدیدی در روابط دوجانبه ایجاد کند.

وی همچنین گزارش از آخرین تحولات عراق در آستانه انتخابات آتی پارلمانی این کشور ارائه داد.

سیام ** 1418
کد N47172