ادامه اختلاف‌نظرها در پارلمان لیبی

احزاب و گروه‌های سیاسی حاضر در پارلمان لیبی موفق نشدند درباره آینده دولت به توافق دست یابند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت علی زیدان، نخست‌وزیر لیبی، این روزها هدف انتقادهای شدید قرار دارد. منتقدان و مخالفان دولت لیبی بر این عقیده هستند که علی زیدان پس از گذشت دو سال از سرنگونی رژیم معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی بر خلاف وعده‌های خود هنوز نتوانسته است امنیت و ثبات را در کشور برقرار کند.

مخالفان دولت لیبی همچنین از دولت علی زیدان به علت این که نتوانسته بحران نفتی را که از ماه‌ها پیش در کشور آغاز شده است، حل و فصل کند، به شدت انتقاد می‌کنند. بحران بخش نفت در لیبی زمانی شدت گرفت که معترضان و مخالفان دولت با متهم کردن مقامات به فساد مالی، بنادر نفتی اصلی کشور را بستند تا صنعت نفت که یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدزای کشور محسوب می‌شود، مختل شود.

اسما سریبه، عضو کنگره عمومی لیبی (پارلمان) اعلام کرد، گروه‌های سیاسی که روز سه‌شنبه برای بررسی و هماهنگ کردن مواضع خود در قبال دولت علی زیدان تشکیل جلسه داده بودند، نتوانستند برای پایان دادن به فعالیت‌های دولت توافق کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی افزود، هماهنگ‌کنندگان احزاب و گروه‌های سیاسی حاضر در پارلمان بار دیگر صبح فردا (چهارشنبه) برای رایزنی در این باره تشکیل جلسه خواهند داد.

طاهر محمد مکنی، نماینده پارلمان لیبی، پیش‌تر اعلام کرده بود، اعضای پارلمان لیبی روز سه‌شنبه برای تصمیم گیری درباره آینده و سرنوشت دولت علی زیدان تشکیل جلسه می‌دهند.

به گفته این نماینده پارلمان لیبی، اعضای پارلمان در این نشست بررسی خواهند کرد که آیا باید از دولت علی زیدان حمایت کنند، آیا باید آن را محدود کنند، آیا لازم است که آن را ترمیم کنند یا این که باید اعتماد خود را از آن سلب کنند.

انتهای پیام

کد N47064