در دیدار با فعالان فرهنگی سوریه؛

بیگلریان: اقلیت‌های دینی در ایران دارای حقوق و امکانات زیادی هستند

جمعی از فعالان ارشد فرهنگی و اجتماعی کشور سوریه صبح امروز (سه‌شنبه) با روبرت بگلریان نماینده اقلیت ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بگلریان در ابتدای این دیدار ضمن تبریک میلاد مسیح و آغاز سال نو میلادی به تمامی مسیحیان و مسلمانان جهان، این میلاد فرخنده را سرآغازی برای تعمیق و توسعه روابط و بسط و گسترش هم‌اندیشی و گفت‌وگوی میان ملت‌ها به ویژه ایران و سوریه دانست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بنا بر تصریح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اقلیت‌های دینی در ایران دارای حقوق و امکانات زیادی هستند، گفت: اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی زندگی آرام و مسالمت‌آمیزی در کنار مسلمانان دارند و از بسیاری از حقوق از جمله داشتن نماینده در مجلس شورای اسلامی، آزادی تعلیمات دینی و بسیاری از امکانات آموزشی،‌ فرهنگی و اجتماعی همچون سایرین برخوردارند.

نماینده اقلیت ارامنه جنوب همچنین با اشاره به فضای مثبت جمهوری اسلامی در نگاه به اقلیت‌های دینی نسبت به بهبود وضعیت شهروندان سوری از جمله ارامنه ابراز امیدواری کرد.

وی در پایان پیروزی نهایی ملت سوریه بر گروه‌های تروریستی را خواست قلبی دولت و ملت ایران دانست.

اعضای هیات فرهنگی و اجتماعی سوری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از دولت و ملت جمهوری اسلامی در ایستادگی در برابر احقاق حقوق مستضعفان و به ویژه مردم مظلوم سوریه، گفت: امروز با حمایت‌های جمهوری اسلامی دشمن از دروازه محکمی به نام سوریه می‌ترسد.

اعضای هیئت فرهنگی و اجتماعی سوری در ادامه خروج مسیحیان و ارامنه از سوریه و خاورمیانه را خواست گروه‌های تروریستی و تکفیری دانست و همکاری و هم‌اندیشی مضاعف جهت خنثی ساختن این قبیل توطئه‌های گروه‌های تروریستی را خواستار شد.

در ادامه این دیدار یکی از فعالان مسیحی سوری گفت: ارامنه و مسیحیان در سوریه به عنوان مهاجر یا پناهنده بلکه همچون شهروندان سوری محسوب شده و دارای حقوق برابر با دیگر مردم سوریه هستند.

وی بر حمایت از دولت سوریه نسبت به احقاق حقوق تمامی شهروندان اعم از مسلمانان و مسیحیان تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N46806