بررسی جزئیات طرح حمایت از صنعت برق در کمیسیون انرژی مجلس

مجلس,کمیسیون انرژی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح حمایت از صنعت برق در کمیسیون انرژی خبر داد.

ˈعلی مرویˈ در گفت و گو با خبرنگارپارلمانی ایرنا گفت: کلیات این طرح پیش از این به تصویب نمایندگان مجلس رسیده و برای تصمیم گیری درباره جزئیات به کمیسیون انرژی ارائه شده بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد:در جلسه عصر امروز، 13 ماده از طرح حمایت از صنعت برق مورد بررسی اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت.

به گزارش ایرنا بر اساس این طرح که کلیات این طرح با 118 رأی موافق، 77 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع به تصویب رسید،به منظور اجرای طرح های افزایش بازدهی نیروگاه های حرارتی با اولویت طرح های تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی، توسعه، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، کاهش تلفات، بهینه سازی مصرف، صرفه جویی در مصرف سوخت مایع و افزایش سهم صادرات سوخت، به وزارت نیرو اجازه داده می شود حداقل 120 هزار ملیارد ریال به روش بیع متقابل با سرمایه گذاران بخش های خصوصی و عمومی قرارداد اجرای طرح های افزایش بازدهی و تولید نیروگاه های بخش دولتی و خصوصی، توسعه نیروگاه های تجدید پذیر، کاهش تلفات و بهینه سازی مصرف انرژی با اولویت استفاده از تجهیزات ساخت داخل منعقد نماید.

همچنین دولت مکلف می شود در قبال این تعهد، معادل سوخت صرفه جویی شده، سوخت مایع (نفت گاز) یا معادل ارزش آن نفت خام را با محاسبه میزان صرفه جویی حاصله در مدت حداکثر دو سال به سرمایه گذاران تحویل نماید.

سیام(2)**2021**
کد N46751