هندوستان تایمز:

نگرانی امنیتی هند با اثبات حضور اتباع این کشوردردرگیری های سوریه به حقیقت پیوست

هند,سوریه

دهلی نو- ایرنا- روزنامه هندی هندوستان تایمزنوشت :اثبات اینکه سازمان افراطی ˈلشکر طیبهˈ حداقل دو نفر هندی الاصل مقیم کشورهای خلیج فارس را به سوریه برای جنگ علیه دولت سوریه اعزام کرده نگرانی شدید امنیتی هند را به حقیقت تبدیل کرد.

این روزنامه پرشمارگان هندی روز سه شنبه درگزارشی دراین خصوص نوشت: بیش ازیک هزارو500 نفر خارجی از جمله حدود 200 نفر از فرانسه به همراه القاعده و دیگر نیروهای افراطی علیه دولت سوریه جنگ می کنند.

منابع مطلع به روزنامه هندوستان تایمز گفتندکه دو نفر هندی که در این جنگ شرکت داشته اند شناسایی شده اند هر چند که تعداد آنان می تواند بیشتر باشد.

یک مقام ارشد دولتی گفت: ما تحولات را در سوریه با دقت تمام زیر نظر داریم و همچنین با جامعه مسلمانان به منظور تضمین اینکه گروههای پاکستانی اتباع هندی را به انجام جهاد ترغیب نمی کنند گفتگو می کنیم چون وقوع چنین تحولی می تواند عواقب وخیمی را در هند بدنبال داشته باشد.

براساس اطلاعات موجود، این دو نفر هندی ازجانب لشکر طیبه به افراط گرایی ترغیب شدند و حفیظ سعید،رییس این گروه، این طرح را تایید کرد.

احساس می شود که لشکرطیبه درصدد کاشت تخم جهاد جهانی در هند به منظور استخدام افراد آماده برای جنگ خود در کشمیر و مناطق دیگر هند است.

دستگاه امنیتی هند از قبل ازگزارش ها دال بر تلاش جنبش اسلامی دانشجویی هند و مجاهدین هند در پاکستان برای الحاق به نیروهای جهادی جهانی نگران شده است.

هند از مکانیزم اطلاعاتی قانونی با عربستان برای غیرقانونی سازی خشونت در اسلام و مقابله با جهاد استفاده کرده است.

حوزه علمیه دیوبند تحت ریاست محمود مدنی، از اعضای جمعیت علمای هند، ماه گذشته میلادی یک کنفرانس صلح جهانی دو روزه را با علمای شبه قاره هند برای همکاری در مبارزه با تروریسم ترتیب داد.

شیو شنکر منون مشاور امنیت ملی هند طی ماه جاری میلادی از پاریس در سر راه خود به یک کنفرانس امنیتی در مونیخ برای تبادل نظر در مورد وضعیت جنگ در سوریه و جو امنیتی در جنوب آسیا و آفریقا دیدن خواهد کرد.

آساق**2164 ** 589**1856
کد N46667