تاکید بر بازگرداندن معوقات بانکی در جلسه مشترک سازمان بازرسی و کمیسیون اصل 90

سیاسی

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) این کمیسیون با حضور رییس و معاونین سازمان بازرسی کل کشور، گفت که مبارزه با مفاسد اقتصادی و بازگرداندن معوقات فرهنگی از جمله مواردی بوده که در این نشست مورد تاکید قرار گرفته است.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون اصل 90 با رییس و معاونین سازمان بازرسی کل کشور در جهت تعمیق نظارت بر نهادهای مختلف برگزار شد به ویژه اینکه سازمان بازرسی از نهادهایی است که کمک خوبی برای مجلس و کمیسیون اصل 90 به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه این نشست‌ها می‌تواند در هم‌افزایی و رسیدن به نقطه نظرات مشترک برای رفع دغدغه‌ها موثر باشد، خاطرنشان کرد:‌ در این جلسه مقرر شد در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی، بازگرداندن معوقات بانکی و توجه به امور فرهنگی و اجتماعی حساسیت بیشتری به خرج داده شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس اظهار کرد:‌ در این جلسه کمیسیون اصل 90 از سازمان بازرسی خواست تا به گزارشاتی که از طریق این کمیسیون ارجاع می‌شود سریعتر رسیدگی کند.

وی ادامه داد: مسئولان سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست تاکید کردند که نظارت مقدم بر بازرسی است و تلاش آنها این است که از وقوع جرایم پیشگیری کنند و بازرسی را در مرحله دوم قرار دهند.

به گفته نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس، سازمان بازرسی کل کشور هماهنگی خوبی با دادسراها و دادگاه‌ها دارد تا گزارشات این سازمان را خارج از نوبت و در اسرع وقت مورد بررسی قرار دهند تا آثار مثبت آن در ارتقای سلامت نظام اداری مشروط باشد.

محمدی با اشاره به اینکه کمیسیون اصل 90 در بسیاری از پرونده‌های خود از بازرسی‌ها و نظارت‌های سازمان بازرسی بهره‌مند شده است، گفت: مثلا در مورد پرونده شکایت از نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها یا عدم اجرای قوانین توسط دولت از گزارشات سازمان بازرسی کل کشور در کنار مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات استفاده شده است.

انتهای پیام

کد N46585