با اشاره به سومین کارت زرد مجلس به کابینه یازدهم؛

محمدزاده: سوال از وزرا را نباید به پای مخالفت مجلس با دولت گذاشت

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به کارت زرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجلس گفت: دکتر جنتی گفتند "من دغدغه تذکراتی از این جنس را دارم".

حسین محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به سه کارت زرد وزیر اقتصاد، علوم و ارشاد اسلامی از مجلس، گفت: این‌ مسائل نشانگر عدم تفاهم میان مجلس و دولت نیست.

وی افزود: سوالات و تذکرات نمایندگان نمی‌خواهد عملکرد معیوب دولت را نشان ‌دهد، در کار اجرایی این مباحث طبیعی است و وظیفه مجلس هم نظارت است، نباید گمان کنیم که سوالات و تذکر به وزیری به خاطر تخریب و اختلال در عملکرد اوست.

وی با اشاره به سخنان امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجلس گفت: دکتر جنتی خودشان امروز اظهار کردند که بنده به عنوان یک عالم دینی دغدغه این جنس از تذکرات را دارم.

وی افزود: در یک موضوع خاص که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داده بود نمایندگان از وزیر سوال پرسیدند اما قانع نشدند نباید این را به پای مخالفت مجلس با دولت بنویسیم.

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مجلس با تمام قوت از دولت حمایت می‌کند، تصریح کرد: این سوالات به معنی نادیده گرفتن زحمات دولت نیست و در جهت پشتیبانی از آن است تا نارضایتی‌هایی که ناشی از عملکرد ناقص در جامعه است، کاسته شود و این امری بجاست که نمایندگان مجلس دغدغه‌های مردم را داشته باشند.

وی درباره تناسب سوالات برخی نمایندگان از وزرا با عملکردشان اظهار کرد: اکثر سوالات متناسب با عملکرد دولت است اما متاسفانه برخی سوالات هم به دلیل رویکردهای مختلف سیاسی پرسیده می‌شود.

محمدزاده با اشاره به اینکه من با دامن زدن به اختلافات مخالفم، خاطر نشان کرد: اگر از وزیر سوال نکنیم پس فلسفه وجودی نظارت مجلس چه خواهد شد، وزرا باید با همین طرح سوالات کار کنند.

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: اما روند پرسیدن سوالات جای تامل دارد، به نظرم پرسیدن سوالات در جلسه غیر علنی مناسب‌تر است.

انتهای پیام

کد N46302