ستاره بسکتبال آمریکا: رهبر کره‌شمالی آدم خوبی است

ستاره پیشکسوت رقابتهای بسکتبال ان بی ای، دنیس رادمن، به همراه تعدادی دیگر از ستارگان پیشین این رقابت ها روز دوشنبه از پکن راهی پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی شد.

ستاره بسکتبال آمریکا: رهبر کره‌شمالی آدم خوبی استستاره پیشکسوت رقابتهای بسکتبال ان بی ای، دنیس رادمن، به همراه تعدادی دیگر از ستارگان پیشین این رقابت ها روز دوشنبه از پکن راهی پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی شد.

 

 

 

قرار است بازیکنان بازنشسته بسکتبال آمریکا در روز تولد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با تیم ملی بسکتبال این کشور دیداری دوستانه برگزار کنند.

دنیس رادمن در فرودگاه پکن، رهبر کره شمالی را اینچنین توصیف کرد: "مردم همیشه می گویند که کره شمالی کشوری کمونیستی است و هیچکس حق سفر به آن را ندارد اما من فقط می دانم که رهبر کره شمالی با من رفتار خوبی دارد. آدم خوبی است و عملکرد سیاسی وی به من ربطی ندارد."

رادمن در جواب این سوال که پاسخ او به مردمی که می گویند وی نباید در این مسابقه شرکت کند، چیست؟ گفت: "اگر بازی کنیم چه کار می کنند؟ مرا با تیر می زنند؟"

رادمن تاکنون سه بار به پیونگ یانگ سفر کرده است و در طول دو دیدار اول خود، چند بار شام را با رهبر کره شمالی صرف کرده است.

اولین سفر رادمن به کره شمالی در ماه فوریه سال گذشته یعنی زمانی صورت گرفت که این کشور سومین آزمایش اتمی خود را علیرغم قطعنامه های سازمان ملل انجام داده بود.

یورونیوز

52261

کد N46221